×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Pīrāgs franču gaumē

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Jāatrod pāris sastāvdaļas lielajam pīrāgam – tādu uzdevumu pārbaudes turnīram Francijā izvirzījis Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Teds Nolans. Ceturtdien viņa vadītajai komandai Lionā spēle pret Dānijas valstsvienību, piektdien pretī nāks mājinieki francūži, sestdien – slovēņi.


 

Pāris vietas

Latvijas izlasei šis būs pēdējais sagatavošanās posms pirms olimpiskās kvalifikācijas turnīra, kas februārī notiks Rīgā. Komandas līderi jau zināmi, tāpēc uz Lionu dosies otrais sastāvs vai pat vēl tālāki rezervisti. “Mums ir bariņš puišu, kas cīnīsies par pāris vietām izlasē. Meklēju sastāvdaļas lielajam pīrāgam,” vakar pēc vienīgā nopietnā treniņa “Volvo” hallē Rīgā man sacīja Teds Nolans. Francūži būs latviešu pretinieki arī olimpiskajā kvalifikācijā, tāpēc paturēt trumpjus piedurknē pat lietderīgi.

Uz ledus trenējās 20 hokejisti. Visi aizsargi bija melnajos kreklos šādos pāros: Sotnieks – Porejs­, Bārtulis – Saviels, Jerofejevs – Jakovļevs. Uzbrucēji: Skvorcovs – Ķēniņš – Indrašis, Bičevskis – Bērziņš – Štāls, Biezais – Pavlovs – Jekimovs, Ozoliņš – Džeriņš – Meija. Vārtsargi – Jučers un Raitums. Nolans norādīja, ka grib veikt dažus eksperimentus, piemēram, Ķēniņu pārbaudīt centra pozīcijā.

Aizsargs Māris Jass uz Lionu dosies tieši no pašreizējās mītnes vietas Vācijā. “Liepājas metalurga” uzbrucējs Lauris Bajarūns izlasei pievienosies šodien lidostā. Kandidātu sarak­stā bija arī Mārtiņš Cipulis, bet saņēmis atļauju palikt jaunajā darba vietā Prāgas “Lev”. Viņa vietā izsaukts Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Elvijs Biezais.

 

Sen neredzēti

Šodien izlase dodas uz Lionu. No komandas, kas novembrī divreiz sacentās ar krieviem, palikuši astoņi hokejisti, bet daži nebija redzēti krietnu laiku. Ukrainā spēlējošais aizsargs Agris Saviels sarkanbaltsarkano kreklu pēdējo reizi uzvilka pirms četriem gadiem, uzbrucējs Artūrs Ozoliņš, kurš šosezon ir viens no topa uzbrucējiem Kazahstānā, izlasē nav spēlējis piecus gadus.

Šoreiz Nolanam asistē vien treneris Aigars Cipruss, bet Toms Kūlens palicis Kanādā. “Viņš aizņemts skolotāja darbā, un nedomāju, ka komandai Toma prombūtne šajā brīdī būtu liels mīnuss. Bet februārī viņš būs Rīgā,” tā Teds Nolans. Valstsvienības tuvumā ir arī Artūrs Irbe, taču oficiāla statusa viņam nav, un uz Franciju savulaik izcilais vārtsargs nelidos.

No mūsu KHL leģionāriem Latvijas izlasē šoreiz ir vien Oskars Bārtulis. Nolans novembrī izteicās, ka gribētu arī decembra turnīrā redzēt dažus līderus, piemēram, Lauri Dārziņu. “Mēs ar viņiem uzturam kontaktus, vēlme spēlēt izlasē ir, taču šoreiz tas nav tik būtiski. Lauris tikai nesen atveseļojies pēc traumas. Īstās spēles būs februārī,” atzina Nolans. Divos mačos izlases kapteinis būs Bārtulis, vienā – Sotnieks.

 

HOKEJS. LATVIJAS IZLASE

* Vārtsargi: Māris Jučers (Rīgas “Dinamo”, KHL), Mārtiņš Raitums (Atirau “Beibaris”, Kazahstāna).

* Aizsargi: Kristaps Sotnieks un Mārtiņš Porejs (Rīgas “Dinamo”), Māris Jass (Hannoveres “Scorpions”, Vācija), Mārtiņš Jakovļevs (Joensū “Jokipojat”, Somija), Oskars Bārtulis (Doņeckas “Donbass”, KHL), Agris Saviels (Kijevas “Kompanjon”, Ukraina).

* Uzbrucēji: Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Gints Meija, Māris Bičev­skis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs un Elvijs Biezais (Rīgas “Dinamo”), Roberts Jekimovs (Lapēnrantas “SaiPa”, Somija), Ronalds Ķēniņš (“ZSC Lions”, Šveice), Armands Bērziņš un Juris Štāls (“Kompanjon”), Artūrs Ozoliņš (Kokšetau “Arlan”, Kazahstāna), Lauris Bajaruns (“Liepājas metalurgs”).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+