×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

Pirāti atbrīvojuši Nigērijas piekrastē nolaupītos lietuviešu un ukraiņu jūrniekus

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Pirāti atbrīvojuši pagājušajā mēnesī Nigērijas piekrastē nolaupītos lietuviešu jūrniekus, piektdien apliecinājis Lietuvas valdības kanclera pirmais vietnieks Rimants Vaitkus, atsaucoties uz kuģa īpašnieku.

Pēc ziņu aģentūras BNS informācijas, atbrīvoti arī tai pašā reizē nolaupītie ukraiņu jūrnieki.

Mediķi pārbaudījuši jūrnieku veselības stāvokli un atzinuši to par labu.

Sīkāk par jūrnieku atbrīvošanas apstākļiem Vaitkus nav stāstījis un nav arī atklājis, vai par viņiem maksāts izpirkums.

Paredzams, ka tuvākajā laikā ar atbrīvotajiem jūrniekiem sazināsies Lietuvas Ārlietu ministrijas pārstāvji.

Kā atzinis Lietuvas Jūrnieku savienības priekšsēdētājs Petrs Bekēža, gandrīz mēnesi ilgušās sarunas par nolaupīto jūrnieku atbrīvošanu var uzskatīt par optimālām.

“Šajā [Āfrikas rietumu] pusē sarunas parasti ilgs trīs nedēļas, mēnesi vai nedaudz ilgāk,” viņš stāstījis, piebilstot, ka daudz ilgāk sarunas mēdz ievilkties rajonos, kur saimnieko Somālijas pirāti. Pēc viņa teiktā, tur atšķirībā no Nigērijas piekrastes parasti tiek nolaupīti nevis apkalpes locekļi, bet kuģi ar visām apkalpēm.

“Lielākoties tie mēdz būt kuģi, kas ved naftu vai citas dārgas kravas, tādēļ arī sarunas ievelkas,” stāstījis Lietuvas Jūrnieku savienības vadītājs.

Bekēža norādījis, ka nolaupītie jūrnieki visbiežāk tiek atbrīvoti par izpirkuma maksu.

Kā LETA jau ziņoja, 19.oktobrī pie Nigērijas krastiem tika nolaupīti divi Lietuvas un divi Ukrainas jūrnieki. Bahamu salās reģistrētajam un kādam Krievijas uzņēmumam piederošajam refrižeratorkuģim “Solarte” ar Komoru salu karogu pirāti uzbruka Nigērijas Porthārkortas ostas tuvumā. Četri apkalpes locekļi, tajā skaitā kuģa kapteinis ukrainis un viņa palīgs lietuvietis, tika aizvesti nezināmā virzienā. Kuģī palika 14 apkalpes locekļi.

Šis nav pirmais gadījums, kad pie Āfrikas krastiem nolaupīti Lietuvas jūrnieki. 2009.gada
augusta sākumā bruņoti uzbrucēji Nigērijas piekrastē saņēma gūstā piecus Lietuvas refrižeratorkuģa “Saturnas” jūrniekus un desmit dienas vēlāk atbrīvoja viņus.

2010.gada maija vidū Kamerūnas piekrastē pirāti nolaupīja Lietuvas kuģa “Argo” kapteini, kas tika atbrīvots pusotru mēnesi vēlāk.

Abos gadījumos Lietuvas amatpersonas atteicās sniegt informāciju par to, kā panākta viņu atbrīvošana.

Tā paša gada jūlija sākumā Nigēras upes deltā no kravas kuģa “BBC Polonia” ar Antigvas un Barbudas karogu tika nolaupīti 12 ārvalstu jūrnieki, tajā skaitā viens Latvijas valstspiederīgais un viens Lietuvas pilsonis. Par viņu atbrīvošanu divas dienas vēlāk paziņoja Nigērijas armija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+