×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Pirkstiņspēle uz dvēseles stīgām

tomijs_emanuels

Pērn viņa koncerts Lielajā ģildē bija pārpildīts un raisīja ovācijas. Šogad ģitāras “pirkstiņspēles” virtuozs, austrāliešu mūziķis Tomijs Emanuēls atgriežas Rīgā, lai 24. aprīlī priecētu klausītājus koncertā Rīgas Kongresu namā.

 

Atšifrējot nedaudz komisko nosaukumu “pirkstiņspēle”, atklājas, ka tas patiesībā nozīmē ārkārtīgi virtuozu ģitāras spēles tehniku – ģitārists vienlaikus spēlē gan pavadījumu, gan melodiju līdzīgi kā pianists, spēlējot klavieres. Tomijs Emanuels (1955) sāka spēlēt jau četru gadu vecumā, kad viņu paņemt ģitāru rokā iedrošināja kāds cits ģitārspēles virtuozs, nelaiķis Čets Atkinss. Savu profesionālo karjeru viņš uzsāka, būdams tikai sešus gadus vecs. Līdz šodienai Emanuēls ar savu talantu iekarojis ne tikai dzimto Austrāliju, bet arī apbūris miljoniem pielūdzēju visos kontinentos. Starp citu, Emanuels ir arī lielisks bundzinieks un mēdz uzdziedāt, bet reizumis ar fantastisku veiklību pārmetas no ģitāras uz bungām, nezaudējot dziesmas ritmu un plūdumu.

Tomija spēli viņa karjeras 45 gados novērtējusi ne viena vien slavenība – viņš muzicējis kopā ar Ēriku Kleptonu, kurš neminstinoties nodēvējis Emanuelu par labāko ģitāristu, ko redzējis, saspēlējies arī ar Džo Velšu, Stīviju Vonderu, arī ar Leksingtonas, Dortmundas un Rietumaustrālijas simfoniskajiem orķestriem. T. Emanuela ģitāra skanēja arī Sidnejas 2000. gada olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā. Neilgi pirms tam – 1999. gadā – viņa skolotājs Čets Atkinss pasniedza Emanuelam balvu par mūža ieguldījumu savdabīgajā ģitāras spēles stila pilnveidošanā, ko pasaulē bez Tomija Emanuela meistarīgi praktizē tikai divi citi ģitāristi – Džerijs Rīds un Džons Noulzs. Kopš 1984. gada T. Emanuels daudzkārt saņēmis dažādas mūzikas balvas un labākā ģitārista titulus gan dzimtajā Austrālijā, gan ārvalstīs, divas “Grammy” nominācijas. Pavisam nesen visā pasaulē pazīstamā ģitārmīļu žurnāla “The Guitar Player” lasītāji atzina Emanuelu par “labāko akustiskās ģitāras spēlētāju”. Viņš ir arī ražīgs mūzikas ierakstu jomā – izdevis 22 mūzikas albumus, no kuriem jaunākais ir Ziemassvētku albums “All I want for Christmas”.

Nesen intervijā žurnālam “Fingerstyle” Emanuels atzinis, ka par spīti ievērojamajai popularitātei un ģitārspēles etelona slavai viņš katru dienu cītīgi turpina attīstīt savu spēles tehniku, atzīstot, ka viņa mērķis ir “izklaidēt maksimāli daudz cilvēku”, cik tas iespējams viņa dzīves laikā, reizē rādot jaunatnei sekošanas cienīgu piemēru. Tas viņam neapšaubāmi izdodas.

 

Uzziņa

Koncerta sākums –
 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.

Cena Ls 11 – 35

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+