×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Pirmā Dabas diena LVM Jaunmoku pilī aizvadīta

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Kā dzīvot videi draudzīgi? Kas mīt parkā? Kā pareizi iestādīt kociņu? Kā garšo pļava un kā staigā kukaiņi? Kā un kādēļ pareizi šķirot atkritumus? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem piektdien, 29. aprīlī LVM Jaunmoku pils parkā atbildes guva Tukuma novada skolu audzēkņi – kopā Dabas dienas pasākumā piedalījās ap 200 skolēni no Tukuma, Tumes, Pūres un Irlavas.

Dienas laikā pasākuma dalībnieki devās septiņu kontrolpunktu virknē, lai noskaidrotu savas zināšanas par dabu, kā arī tās papildinātu ar vēl nezināmiem faktiem. Tā skolēnu grupiņas viesojās pie AS “Latvjas valsts meži” tīru mežu aizstāvja Cūkmena, mācījās, kā tiek stādīti meži lielā platībā, klausījās stāstus par parku iemītniekiem, baudīja dažādus savvaļā un dārzā sastopamus augus, uzzinot, ka veselīgi un garšīgi ir ne tikai parastie salāti. Dalībnieki spēlēja vides spēli, ko bija sagatavojuši Latvijas Mazpulki, staigāja kā kukaiņi un mācījās pareizi šķirot atkritumus kopā ar biedrības “Latvijas Zaļā josta” pārstāvjiem. Savukārt brīvajā laikā skolēni devās pārģērbties meža tēlu tērpos, gatavoja putnu būrīšus, spēlēja lielu “Riču raču”, staigāja ar koka kājām un mācījās sadarbību “slēpojot” četratā.

Atšķirībā no citiem pasākumiem ar kontrolpunktiem, kur noteicošais ir ātrums, Dabas dienā svarīgākais bija iegūtās zināšanas un pielietojums. Visas trīspadsmit komandas lieliski tika galā arī ar virsuzdevumu – katrā no kontrolpunktiem saņēma trīs faktus un, noslēgumā apvienojot tos visus, atrada raksturoto objektu – priedi. Starp citu, visas klases saņēma balviņas – “Mammadaba” žurnāliņus “Pavasara krāsās”, kuros ievietotas priežu sēkliņas – lai katram būtu iespēja izaudzēt savu īpašo priedi! Atraktīvākās un atjautīgākās komandas saņēma specbalviņas no LVM Jaunmoku pils un “Latvijas Zaļās jostas”.

Liels paldies dalībniekiem un sadarbības partneriem, kuri palīdzēja organizēt Dabas dienu – Tukuma novada domei, AS “Latvjas valsts meži”, biedrībai “Latvijas Zaļā josta”, meža īpašnieku biedrībai “Meža konsultants”, Irlavas mazpulkam, kā arī “24 zālītēm” par atsaucību, aktivitāti un zināšanām, kas tika dāvātas ikvienam pasākuma dalībniekam! Vai tiekamies nākošajā pavasarī?!

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.2
Alūksne +21.9
Daugavpils +27
Saldus +19
Liepāja +18.9
Jelgava +23
Ventspils +17.9
Limbaži +19
Madona +25
Rēzekne +27
Draugiem Facebook Twitter Google+