×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Pirmā diena Polijā – latvieši zirgā

foto: fivb.orgfoto: fivb.org

Pludmales volejbols Stare Jablonkos pa īstam sākās tikai ceturtdien, kad notika pamatturnīra pirmie mači. Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam starts sekmīgs – divas uzvaras divās spēlēs.

Pēc panākuma pār igauņiem Kallo un Vesiku sekoja vieglāka divu setu spēle centrālajā kortā pret mājiniekiem Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru 21:14, 21:14. Otrā seta laikā Stare Jablonkiem tuvojās ļoti draudīgs negaisa mākonis, bet mūsējie uzvarēja ātri un bez sāpēm, paglābjot latviešu fanus no iespējamās dušas, kas gan aizmeta slaidu loku gar volejbola centru. “Redzēju, ka mākoņi nāk, gribējās ātri pabeigt. Izdevās. Principā jau nav mīļāka vai nemīļāka laika. Ja līst, jāsakož zobi un jācīnās. Otrā seta sākums bija līdzīgs, bet tad mums vairākas veiksmīgas epizodes un jaunie puikas salūza,” sarunā ar “LA” teica Jānis Šmēdiņš. “Dienas otrā spēle vienmēr ir labāka, bumba sajusta un tikai jāspēlē.”

Pirmās spēles laikā abi dueta treneri Genādijs Samoilovs un Andris Šmēdiņš aizgāja uz centrālo kortu, kur poļi spēlēja pret amerikāņiem Gibsu/Patersonu. Būs viņus labi izanalizējuši un devuši vērtīgus padomus. “Viņi apsēdās stūrī, kur varēja redzēt gan mūsu, gan to spēli. Nekādu lielu analīzi par poļiem gan nevajadzēja taisīt, jo ar viņiem šosezon spēlējām Stavengerā (2-0) un atradām īsto atslēgu,” skaidroja Aleksandrs Samoilovs.

“Pirmā diena mums veiksmīga – divas uzvaras, pārsvars diezgan liels, turklāt ņemot vērā, ka poļi uzvarēja amerikāņus,” sprieda Jānis Šmēdiņš. “Labi, ka ir tāds pārsvars, var gadīties visādi brīnumi, taču tagad jebkurā gadījumā ir labas iespējas kā pirmajiem tikt no grupas ārā.”

Latvijas duets rīt turpinās turnīru ar maču pret Gibsu un Patersonu, ar kuriem izloze savedusi kopā ceturtajā turnīrā pēc kārtas, pagaidām šīs sezonas bilance 1-2. “Apnikuši viņi nav, jo vienmēr ir riktīgs kapiņš un reti izdodas uzvarēt. Šoreiz centīsimies iepriecināt fanus. Kārtīgi jāizguļas un tad jācīnās.”

“Esam labā formā, bet tas neko negarantē. Citreiz ir tā, ka jūties ļoti labi, bet spēle neaiziet. Uz visiem turnīriem esam labā formā, uz sezonas vidu gan sanāca bedrīte, bet mēs atpūtāmies, nedēļa pēc Klāgenfurtes bija brīva un sajūtas labas. Tikai jāspēlē,” atzina Aleksandrs.

Centrālajā kortā aptuveni 60-80 latvieši fani pārkliedza pāris simtus vietējo līdzjutēju. “Ļoti patīkami, informators pat prasīja, lai skatītāji atbalsta savējos. Jūtamies gandrīz kā mājās,” gandarīts bija Jānis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+