×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Pirmā latviešu mākslinieka izstāde Tallinas muzejā “KUMU”

Foto: LETAFoto: LETA

Izstāde "Kustība. Visvaldis Ziediņš" Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls".

Šonedēļ, 20. februārī, Igaunijas Nacionālajā mākslas muzejā “KUMU”, Tallinā tiks atklāta izstāde “Kustība. Visvaldis Ziediņš (1942-2007). Atklājumi Latvijas mākslā”, portālu LA.lv informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Lainvo.

Izstādi organizē “Galerija 21” sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas institūtu (Rīga), un tā ir pirmā latviešu mākslinieka personālizstāde, kas tikusi iekļauta Igaunijas Nacionālā mākslas muzeja “KUMU” izstāžu programmā.

Izstāde Igaunijas iedzīvotājus un viesus iepazīstinās ar mākslinieka Visvalža Ziediņa radošajiem meklējumiem 20. gadsimta otrajā pusē. Visvaldis Ziediņš realitāti saprata kā ķīmisku, mehānisku un bioloģisku patiesību savijumu, un, to pētot, jo īpaši 60. un 70. gados radīja savas parafrāzes par popārtu, opārtu, abstrakcionismu u.c. rietumu mākslas virzieniem. Interesanti, ka viņa nokļūšana līdz popārtiskajiem konservēto piena bundžiņu darbiem 1966. gadā bija saistīti ar vēlēšanos attīstīt kubisma idejas, nevis tapa kā vēršanās pret pieaugošo patērētāju sabiedrības kultūru, kā tas bija raksturīgs popārtam pasaulē.

Izstādi atbalstījuši Dina un Jānis Zuzāni, un SIA “Alfor”, tā būs apskatāma līdz 15. jūnijam. Latvijas ES prezidentūras ietvaros nākamā gada jūnijā Visvalža Ziediņa izstāde tiks eksponēta arī Amerikas Universitātes Katzen Mākslas centrā, Vašingtonā, ASV. Izstādi ASV kūrēs ievērojamā mākslas kritiķe Eleanora Hērtnija (Eleanor Heartney), mākslas vēsturnieks un Katzen mākslas centra direktors Džeks Rasmusens (Jack Rasmussen) un latviešu mākslas vēsturniece Ieva Kalniņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+