×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Pirmā ledus pārsteigums – Normunds Pērkums izvelk gandrīz astoņu kilogramu liellīdaku

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Beidzot ne tikai Alūksnes puses copmaņi tika uz ledus, bet pirmais nopietnais saliņš parūpējās, lai arī Latvijas vidienes zemledus makšķernieki tiktu pie kāda neliela prieciņa. Un tika arī, tikai diemžēl ne visiem pietika prāta neskriet pa galvu, pa kaklu, kur acis rāda kaut nelielu ledus gabaliņu.

Kad ledus vīriņa dvaša pāris naktis no vietas sasniedza -10 grādu atzīmi, uz ledu nelielā draugu kompānijā posos arī es. Būdami prātīgi ļaudis, izvēlējāmies nelielu privātdīķi un ar saimnieka atļauju devāmies uz turieni. Pirmos soļus uz ledus rūpīgi iztaustīju ar vergu, bet, lai kā arī pūlētos, vienā sitienā caursist zilo brīnumu neizdevās. Ledus biezums bija 12 – 14 centimetru un pārvietošanās pa to bija gana droša.

Pie paprāva niedru cera izurbu pirmos piecus āliņģus un gandrīz vai trīcošām rokām laidu dzelmē nelielu mormiškiņu, dēvētu arī par banāniņu. Aukliņu piemeklēju tievāko, kāda vien bija manos krājumos, – ap 0,1 mm. Draugi Normunds un Roberts piemetās niedru pudura otrā pusē. Ilgi nebija jāgaida, pieteicās nelieli asarīši, kurus mēs steidzām likt uz ūdām – karodziņiem. Ievietojuši trīs karodziņus, turpinājām priecāties par pirmās zemledus copes jaukumiem. Roberts devās uz dīķa tālo galu inspicēt, kādi asarpuikas mitinās tur, bet mēs ar Normundu palikām turpat pie niedru pudura un vilkām asarīšus, starp kuriem gadījās arī pa kādam panneniekam.

Pēkšņi atskanēja spalgs Roberta svilpiens, viņš ar roku norādīja uz Normunda karodziņu, kas vairs neatradās paralēli ledum, bet saslējies lepni plīvoja vējā. Ūdas spolīte griezās kā vilciņš. Normunds ņēma ūdu rokās un, vēl nedaudz nogaidījis, braši piecirta. Pretestība bija nopietna, talkā devās Roberts ar gafu, un, kad cīņa bija galā, uz ledus gulēja monstrīga līdaka. Normunds tik noelsās: “Man šitā lielākā!”

Sekoja patīkamā fotosesija un svēršana, elektroniskie svari rādīja 7,850 kg.

Lai gan šobrīd ledus lielākoties pazudis, būs atkal sals un zemledus copes prieki. Lai jums vienmēr zem kājām drošs ledus, neskrieniet bez apdoma un piesardzības, jums domāto milzeni cits neizvilks.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.5
Alūksne +12.2
Daugavpils +13.1
Saldus +13.4
Liepāja +15.5
Jelgava +11.9
Ventspils +14.4
Limbaži +13
Madona +12.9
Rēzekne +11.9
Draugiem Facebook Twitter Google+