×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. jūnijs, 2016
Drukāt

Pirmā mājokļa atbalsta programmai noteiks ierobežojumus (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pirmā mājokļa atbalsta programmas turpināšanai šogad piešķirs četrus miljonus eiro, kā arī noteiks vairākus ierobežojumus, lai programma netiktu izmantota ļaunprātīgi, žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers skaidroja, ka koalīcija vienojusies programmu turpināt, šogad tai piešķirot četrus miljonus eiro. Kā ierobežojums tiks noteikts, ka pirmais mājoklis nevar būt dārgāks par 200 tūkstošiem eiro, jo iepriekš vismaz 24 īpašumi programmā ir pārsnieguši šo summu. Tas liecinot par to, ka šiem cilvēkiem nav nepieciešama valsts palīdzība, bet gan viņi izmanto programmu, lai samazinātu izmaksas sev.

Tāpat noteikts, ka valsts nodevas samazinājums nevar pārsniegt 1000 eiro. “Mērķauditorija ir skaidra, tas ir palīdzēt pirmā mājokļa iegādei, nevis veikt atlaides kādam,” sacīja Kučinskis. Premjers norādīja, ka 2,5 miljoni eiro tiks piešķirti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, savukārt 1,5 miljoni būs no iekasētajām uzturēšanās atļauju nodevām.

Arī pārējie koalīcijas pārstāvji – “Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerherds norādīja, ka ir gandarīti par programmas turpināšanu.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka 2015.gada janvārī tika sākta Mājokļu galvojumu programma, kuras ietvaros ģimenes ar bērniem var saņemt valsts galvojumu kredīta saņemšanai mājokļa iegāde. Līdz 2016.gada 14.martam programmas ietvaros bija piešķirti 1753 mājokļu galvojumi ģimenēm, kurās kopā aug 2556 bērni. Kopējā piešķirtā galvojumu summa – 10,906 miljoni eiro. Liela daļa no šiem līdzekļiem tika iegūta no nodevām par uzturēšanās atļauju izsniegšanu, taču samazinoties uzturēšanās atļauju pieprasījumam, samazinājies arī finansējuma apjoms programmai.

Valdība ilgāku laiku sprieda tālāko rīcību šajā programmā, ņemot vērā ierobežoto finansējuma apmēru. Tika uzsvērts, ka varētu nākties ierobežot garantiju izsniegšanu tāpēc, ka atsevišķās situācijās attiecīgo iespēju izmantojušas ģimenes, kurām tas objektīvi nebūtu nepieciešams. Kā risinājums nākotnei iepriekš ticis piedāvāts piemērot papildus procentu maksājumus par valsts doto garantiju pirmajam mājoklim jaunajām ģimenēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. labs starta dzīvoklis jaunietim pie mums par 200 000,nu pilnīgi var justies ka Kanāriju salās!tur ta maksa ipašums

Draugiem Facebook Twitter Google+