×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Pirmā mājokļa iegādes programmai papildus piešķir 635 300 eiro

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Valdībā sēdē otrdien piešķīra papildu 635,6 tūkstošus eiro pirmā mājokļa iegādes programmai ģimenēm ar bērniem, aģentūrai BNS uzzināja valdībā.

Līdzekļus attiecīgajam mērķim paredzēts novirzīt no termiņuzturēšanās atļauju tirdzniecības gūtajiem ieņēmumiem.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) sēdē atzīmēja, ka pirmā mājokļa iegādes programma guvusi ļoti lielu atsaucību un saņemti jau vairāk nekā 800 pieteikumu, taču līdzekļu šai programmai pietrūkst.

Arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) sēdē pauda gandarījumu par sekmīgo programmas darbību.

Savukārt tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) atzīmēja, ka ieņēmumus no termiņuzturēšanās atļauju tirdzniecības nevar uzskatīt par pamatfinansējuma avotu pirmā mājokļa programmai, aicinot Ekonomikas ministriju strādāt pie cita risinājumu. Vienlaikus arī viņš pauda gandarījumu, ka programma izvērtusies veiksmīgi.

Jau vēstīts, ka banka “Citadele” 14.janvārī parakstīja līgumu par dalību atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem. Programmai varēja sākt pieteikties no 15.janvāra.

Tāpat ziņots, ka Saeima septembra beigās, lemjot par grozījumiem Maksātnespējas likumā, tajā atstāja normu par nolikto atslēgu principu, un pēc minētā parlamenta lēmuma vairākas bankas paziņoja, ka aptur dalību valsts programmā ģimenēm mājokļa iegādei.

Šobrīd Maksātnespējas likuma grozījumu spēkā stāšanās atlikta līdz martam, tostarp atlikta arī nolikto atslēgu principa ieviešana, taču atsevišķas bankas vēl pirms nolikto atslēgu principa ieviešanas jau pagājušā gada nogalē palielināja pirmās iemaksas apmērus mājokļa kredītiem.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” septembra beigās bija septītā lielākā banka Latvijā. Valstij piederošās bankas “Citadele” akcijas iegādājusies 12 starptautisku investoru grupa un “Ripplewood Advisors LLC”, taču darījuma īstenošanai vēl jāsaņem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauja, kā arī Lietuvas un Šveices banku uzraugu piekrišana

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+