Sports

Pirmā olimpiādes diena: vai Skujiņš un Saramotins izturēs trakajā Rio trasē? 16

Foto – Juris Kalniņš

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs šodien tiek aizvadīta pirmā pilnā diena, bet Latvijas godu tajās aizstāvēs šosejas riteņbraucēji Toms Skujiņš un Aleksejs Saramotins, kuri piedalīsies grupas brauciena.

Grupas brauciens šosezon riteņbraukšanā sāksies plkst.15.30 pēc Latvijas laika, kad arī sāksies olimpiskā pārraida Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Šajās šosejas riteņbraukšanas sacensībās sportistiem plānots veikt 241,5 kilometrus garu grupas brauciena distanci, kurā būs gan ļoti smagi kāpumi, gan līdzenumi, gan arī bruģa sekcijas. Šī jau nosaukta par vienu no smagākajām trasēm olimpisko spēļu vēsturē.

Pašlaik 25 gadus vecais Skujiņš šosezon pirmo reizi pārstāv spēcīgo UCI Pasaules tūres komandu “Cannondale” no ASV, ar ko latvietis noslēdzis līgumu uz divām sezonām. Maijā riteņbraucējs izcīnīja uzvaru prestižā Kalifornijas daudzdienu velobrauciena piektajā posmā, kā arī gana sekmīgi startējis vēl citos velobraucienos.

Tikmēr 34 gadus vecais Saramotins, kurš ir septiņkārtējs Latvijas čempions grupas braucienā, jau kopš 2013.gada pārstāv Šveices vienību IAM, kas gan pēc šīs sezonas beigs pastāvēt. Neilgi pirms olimpiskajām spēlēm Latvijas riteņbraucēju piemeklēja veselības problēmas, kas Latvijas Riteņbraukšanas federācijai lika apsvērt domu atkāpties no pašas nospraustajiem kritērijiem, ka vienu ceļazīmi saņems sportists, kurš sezonas pirmajā pusē izcīnīs visvairāk Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) ranga punktu. Šajā rangā pārliecinošs līderis bija tieši Saramotins.

Ja Skujiņš šodien piedzīvos savu olimpisko debiju, Saramotins startēja jau pirms četriem gadiem Londonā, kad grupas braucienā ierindojās 56.vietā.

Šodien norisināsies arī priekšsacīkstes akadēmiskajā airēšanā, kur piedalīsies arī Īriju pārstāvošā latviete Sanita Pušpure, viņai sacenšoties braucienā, kas sāksies ap plkst.16.20 pēc Latvijas laika.

Saistītie raksti

Pirmajā dienā kopumā tiks sadalīti 12 medaļu komplekti – loka šaušanā vīriešu komandām, šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā, paukošanā, džudo, šaušanā, peldēšanā un svarcelšanā.

Kopumā šajās olimpiskajās spēlēs grasās piedalīties 33 Latvijas sportisti.

Par medaļām Riodežaneiro līdz 21.augustam cīnīsies vairāk nekā 12 500 sportisti, kuri sadalīs 306 godalgu komplektus 28 sporta veidos. Šajās olimpiskajās spēlēs programmā atgriezīsies golfs un regbijs-7. Abi sporta veidi starp olimpiskajiem bija pagājušā gadsimta sākumā, bet iespēju atgriezties ieguva 2009.gadā.

LA.lv