Pirmā sensācija – Meksika vēsturiskā spēlē uzvar čempioni Vāciju 1

Pašreizējā čempione Vācijas futbola izlase svētdien pirmajā Pasaules kausa mačā ar 0:1 (0:1) piekāpās Meksikas valstsvienībai.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Vienīgos vārtus Maskavā notikušajā F grupas mačā guva Irvings Losano.

Šī cīņa sākās ar abu vienību aktīvu spēli, tām jau pirmajās minūtēs radot draudus uz pretinieces vārtiem. Mača ievadā vairākkārt bija jāiesaistās Vācijas izlases vārtsargam Manuelam Noieram, kurš vispirms atvairīja Ektora Erreras sitienu, bet pēc tam tika galā arī ar Ektora Moreno sitienu, kurš to veica ar galvu. Kopumā meksikāņi uzbruka bīstamāk, kamēr vācieši savus sitienus veica paredzamus, kas pretinieku vārtsargam Giljermo Očoam nesagādāja lielas grūtības.

Lai arī pirmā puslaika viducī spēle bija nedaudz zaudējusi apgriezienus, Meksika tik un tā pamanījās atklāt rezultātu, kad pretuzbrukumā Losano soda laukumā apspēlēja aizsargu un spēcīgi raidīja bumbu tuvējā stūrī. Jau pēc dažām minūtēm Vācijas izlasei bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu, kad Tonija Krosa brīvsitienu atvairīja Očoa, bumbai pēcāk trāpot pa pārliktni.

Rezultāts pirmajā puslaikā tā arī vairs nemainījās, tam noslēdzoties ar 1:0 par labu Meksikai.

Otrais puslaiks turpinājās līdzīgā manierē, jo spēle bija no vieniem vārtiem uz otriem. Spēles otrās daļas sākumā labā pozīcijā nonāca Juliāns Drakslers, kura sitiens tika nobloķēts, tam pēcāk lidojot garām vārtiem, bet 65.minūtē Jošua Kimmiha akrobātisks sitiens lidoja vārtiem pāri. Vācija centās uzņemties iniciatīvu un aktīvāk metās uzbrukumā, tomēr tas pavēra meksikāņiem labas iespējas pretuzbrukumiem.

Tuvojoties mača izskaņai, Vācijas valstsvienības spiediens manāmi pieauga, tomēr Meksikas futbolisti ļoti veiksmīgi aizsargājās, bet 84.minūtē vēl viena laba iespēja bija Krosam, kura tālsitienu gan atvairīja lieliski spēlējušais Očoa. Vācieši ar lielām pūlēm centās iekarot sāncenšu vārtus, tomēr tas tā arī neizdevās, pašreizējai pasaules čempionei piedzīvojot zaudējumu.

Meksikas valstsvienība līdz šim vēl ne reizi nebija spējusi Pasaules kausā uzvarēt spēcīgo Vāciju. Vācieši planētas meistarsacīkšu pirmo maču zaudēja pirmo reizi pēdējo 36 gadu laikā.

Meksikas valstsvienības sastāvā šajā mačā laukumā devās arī 39 gadus vecais Rafaels Markess, kurš līdz ar to tagad ir piedalījies piecos Pasaules kausa finālturnīros, turklāt visos bijis komandas kapteinis.

Vācijas izlase pirms četriem gadiem triumfēja Pasaules kausa izcīņā Brazīlijā, līdz ar to Joahima Lēva trenētā komanda svētdien sākusi titula aizstāvēšanu.