×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Konkursa “Latvijas Gada auto 2015” žūrija sāk vērtēšanu

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika tradicionālā konkursa “Latvijas Gada auto 2015” pretendentu pirmais kopīgais izbrauciens – pavasara “Mediju testa brauciens” Rīga–Sigulda–Rīga.

Žūrijas biedri un mediju pārstāvji ar jaunajiem automobiļiem pulcējās Rīgā pie tirdzniecības centra “Mols”, bet tālāk devās uz Turaidu, kur par bāzes vietu kalpoja atpūtas komplekss “Kungu rija”.

Šā gada konkursa pretendentu pieteikšanās sākusies jau martā, un pašlaik sarakstā ir šādi automobiļi: “Škoda Rapid Spaceback”, “Jeep Cherokee”, “Nissan Qashqai”, “Renault Megane Grandtour”, “Renault Twingo”, “Dacia Duster”, “Opel Insignia Country Tourer”, “Seat Leon ST”, “Honda Civic Tourer”, “Mazda3”, “Maserati Ghibli”, “Mini Cooper S”, “Fiat 500L Trekking”.

Pretendentu pieteikšanās turpināsies līdz novembrim, un žūrijas biedri visu šo laiku turpinās individuālu iepazīšanos ar jaunajiem automobiļiem un to testēšanu. Nākamais kopīgais izbrauciens jeb rudens “Mediju testa brauciens” notiks septembrī, bet “Lielais testa brauciens” ar visu pretendentu piedalīšanos plānots 7. un 8. novembrī. Konkursa nobeigums 6. decembrī.

Atgriežoties pie šā gada pirmā kopīgā izbrauciena, jāteic, ka “Kungu rija” izrādījās visnotaļ ērta bāzes vieta šādam pasākumam, jo tās tuvākajā apkārtnē bija pieejami dažādi ceļi. Tas ir ļoti svarīgi, lai varētu vispusīgi novērtēt automobiļus. Pavasara testos piedalījās 15 žūrijas locekļi un vēl vairāki mediju pārstāvji, kuriem visas dienas garumā bija iespēja izmēģināt šādus automobiļus: “Nissan Qashqai”, “Dacia Duster”, “Honda Civic Tourer”, “Mazda3”, “Mini Cooper S”, “Fiat 500L Trekking”, kā arī salīdzināšanas objektu statusā pasākumā piedalījās “Opel Astra Sports Tourer” ar jauno 1,6 litru dīzeli un “Fiat Freemont”.

Žūrijas biedrs Juris Zvirbulis: “Diena tiešām izdevusies. Īpaši interesanti bija izmēģināt abus krosoverus “Qashqai” un “Duster” pa zemes ceļiem. Izbraucām gabaliņu pat pa savulaik slaveno rallija ātrumposmu “Argentīna”, kur ceļš šķērso mazu upīti. Abiem krosoveriem tas, protams, bija tīrais nieks, jo dzirdēju, ka kolēģi šo pašu posmu mierīgi izbrauca arī ar “Mini Cooper S””.

Atis Jansons, žūrijas priekšsēdētājs: “Laba diena, labas sarunas.

Par motoriem, piemēram. Kas šodien labāks – klasiskās, gadu gaitā pārbaudītās atmosfērisko benzīna dzinēju konstrukcijas, kuras joprojām lieto “Mazda3” un “Honda Civic”, vai supermodernie turbo risinājumi, kas šokē ar šādam darba tilpumam (1,2 l) gluži negaidītu dinamiku (“Nissan Qashqai”). Vai varbūt mazie dīzeļi (“Opel Astra” 1,6 l), kuru akselerācija (0–100 km/h zem 10 sek.) savienota ar gandrīz fantastisku ekonomiju (trako, cik gribi, vairāk par 6 l uz 100 km nepatērēsi).

Par neparastu veidolu un stilu, ko iespējams iegūt arī samērā lēti (“Fiat 500L tracking”), par ļoti vilinošu cenu, ko piedāvā tie, kas no liekas greznības māk atteikties (“Dacia Duster”). Par “Mini” gandrīz 200 ZS, kas līkloču sīkceliņos nerātnus padara pat sirmus vīrus. Un par amerikāniski smagnēju komfortu, kas savaldzina uz maģistrāles (“Fiat Freemont”).”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+