×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Pirmais Operetes festivāls gaidīs gan lielos, gan mazos (1)

Foto: O. JansonsFoto: O. Jansons

Skats no izrādes "Jautra atraitne".

Koncerti un tikšanās ar iemīļotiem solistiem, muzikāli teatrāls uzvedums bērniem un valšu vakars – tas viss notiks pirmajā Operetes festivālā Latvijā. Pašā vasaras vidū – 18. jūlijā – Ikšķilē, pilsētā, kas šogad atzīmē 830. jubileju, izskanēs pirmais Operetes festivāls Latvijā, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

“Pasaulē operetes festivāli ir ļoti populāri, tādi notiek arī tepat kaimiņvalstīs. Tādēļ esmu priecīga, ka Operetes festivāls beidzot notiks arī Latvijā. Vēsturiskajā Ikšķiles kultūras telpā ar Operetes festivālu vēlamies ienest pasaules elpu, prieku, radīt svētkus un jaunu tradīciju Latvijā, kas nākotnē kļūtu par mākslinieciski nozīmīgu kultūras fenomenu,” stāsta Ozoliņa-Kozlovska.

Savukārt festivāla režisors Valdis Lūriņš pārliecināts – tie būs skaistas, skatītāju iemīļotas mūzikas un jautras kopā būšanas svētki visām paaudzēm – gan lieliem, gan arī maziem.

Operetes festivālu 18. jūlijā plkst. 12 ieskandinās labdarības koncerts – veltījums Operetes teātra Latvijā atdzimšanai “Ar mīlestību” Ikšķiles luterāņu baznīcā. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 4 eiro, koncerta dienā 5 eiro. Koncerta ienākumi un savāktie ziedojumi tiks lietoti skaņas aparatūras iegādei Operetes trupas vajadzībām.

Septiņus kilometrus attālajā Tīnūžu muižas pagalmā plkst. 14 sāksies muzikāli teatrāls uzvedums bērniem “Paukojam un Šmaukojam”, kas veltīts izcilā latviešu melodiķa, komponista Arvīda Žilinska 110. jubilejai. Uzvedumā skanēs daudzas tagadējo mammu un tētu iemīļotas dziesmas – “Lelles jaka”, “Kaķīts mans”, “Rīta rosme”, “Dziesma par slinko Jānīti” un daudzas citas, speciāli mūsdienīgi aranžētas šim uzvedumam. Uzvedumā piedalās operetes solisti, dejotāji un orķestris. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 8 un 10 eiro. “Tie, kuriem nav sava transporta, uz Tīnūžiem no Ikšķiles varēs nokļūt ar speciāli norīkotu autobusu,” norāda Ozoliņa-Kozlovska.

Atcerēties bijušo valsts Rīgas Operetes teātri, kas šogad atzīmētu 70 gadus, tikties ar savulaik iemīļotajiem operetes solistiem, raudzīties Latvijas operetes nākotnes aprisēs un risināt draudzīgas sarunas pie kafijas tases varēs plkst. 16 Ikšķiles kultūras namā.

Savukārt skaistākās operešu melodijas iemīļotu solistu izpildījumā un vasaras vakara romantiku baudīt piedāvās svētku kulminācija – Galā koncerts Ikšķiles estrādē, kurš sāksies plkst. 20. Koncertā skanēs gan komponista Arvīda Žilinska operešu mūzika, gan arī skaistākās melodijas no pasaules operetes pūra – Johanna Štrausa, Imres Kālmana, Franča Lehāra, Ričarda Rodžersa un Leonarda Bernstaina operetēm un mūzikliem. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 10 – 25 eiro.

Svētku noslēgumā plkst. 23 – Valšu vakars Ikšķiles estrādē, kurā pēc sirds patikas varēs izdejoties J.Štrausa un citu slavenu valšu komponistu mūzikas pavadībā, sola rīkotāji. Garlaikoties neļaus arī Operetes orķestra spēlētās polkas un galopi. Ar Galā koncerta biļeti ieeja Valšu vakarā bez papildu maksas.

Festivāla režisors – Valdis Lūriņš, diriģents – Guntars Bernāts, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs – Oskars Dreģis, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes festivālu rīko Latvijas operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Diriģents ir halturščiks!

Draugiem Facebook Twitter Google+