×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Pirmais Operetes festivāls sāksies ar labdarības koncertu jaunas vijolnieces atbalstam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ieskandinot Pirmo Operetes festivālu, 18. jūlijā plkst. 12 labdarības koncertā-veltījumā “Ar mīlestību” Ikšķiles luterāņu baznīcā sastapsies solisti Evita Zālīte, Juris Vizbulis un pianiste, Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska, vēsta rīkotāji.

Programmā Emīla Dārziņa “Aizver actiņas un smaidi” un “Spāniešu romance”, Jāzepa Vītola “Laimīte”, Jāzepa Mediņa “Mēness starus stīgo”, Bruno Skultes “Sapņu zeme” un citas skaistākās latviešu komponistu solodziesmas, kā arī skaņdarbi vijolei.

Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska stāsta: “Pirmo Operetes festivālu vēlamies sākt ar labdadrību, ar koncertu, veltītu Operetes teātra atdzimšanai. Esmu pārliecināta, ka operete cilvēkiem Latvijā ir nepieciešama – to apliecina gan pilnās skatītāju zāles, gan labās skatītāju un profesionāļu atsauksmes, gan mākslinieku atsaucība un ieinteresētība. Iedibinot jaunu festivālu, vēlamies ar šo mūziku pateikties Dievam un, simbolizējot Operetes teātra atdzimšanu, dēstīt mīlestības sēklu nākotnei, atbalstot jaunu talantu.”

Koncerta ienākumi tiks ziedoti talantīgas topošās vijolnieces Amandas Patjanko atbalstam – vijoles iegādei, lai sekmētu viņas muzikālo izaugsmi. Koncertā piedalīsies arī pati jaunā, talantīgā Ikšķiles mūzikas skolas 2. vijoles klases audzēkne Amanda. Viņa šogad Latvijas mūzikas skolu mūzikas jaunrades konkursā “Skaņuraksti Ādažos” spēlēja pašsacerētu skaņdarbu ciklu “Amandas pasakas” un ieguva 3. vietu. Meitenes Vijoles spēles skolotāja Karlīna Īvāne Amandu raksturo kā talantīgu, radošu topošo mūziķi un apbrīno viņas izturību un lielās koncentrēšanās spējas.

Par mūzikas instrumenta izvēli meitene stāsta: “Mana mamma teica, – tu drīksti izvēlēties jebkuru instrumentu, izņemot akordeonu”. Amandai ļoti patīk uzstāties, tādēļ meitene pati piesakās konkursiem Tīnūžu pamatsskolas ietvaros, patstāvīgi izvēloties arī skaņdarbus. Skolotāja atzīst, ka Amandai droši var uzticēt arī vijoles demonstrēšanas pasākumu organizēšanu. Šoziem meitene, dodoties ar vijoli pie radošo grupu bērniem, pati bija sastādījusi plānu un izdomājusi vijoles skaņu mīklas un dažādus jautājumus mazajiem.

Soliste Evita Zālīte atzīst, ka “koncerta idejas pamatā ir pateicība par tām Dieva dāvanām un talantiem, kuri mums, kā mūziķiem ir piešķirti. Dāvana ir arī sirds, kura spēj redzēt un just. To visu saliekot kopā, rodas milzīgs prieks un vēlme dalīties”.

Kā zināms, Ikšķilē 18. jūlijā pirmo reizi Latvijā notiks Opertes festivāls, kur visas dienas garumā būs dažādi pasākumi – labdarības koncerts “Ar mīlestību!”’, tikšanās ar iemīļotiem operetes solistiem, muzikāli teatrāls uzvedums bērniem “Paukojam un šmaukojam”, gala koncerts un valšu vakars, atrakcijas bērniem, tirdziņš, fotografēšanās operešu varoņu kostīmos u.c. Koncertos piedalīsies solisti Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Jolanta Strikaite, Evita Zālīte, Dainis Skutelis, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Arturs Mangulis, Juris Vizbulis u.c., dejotāji, orķestris, Madars Kalniņš ar džeza grupu, Agija Ozoliņa-Kozlovska un pazīstami aktieri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+