×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
6. decembris, 2017
Drukāt

Ilze Kuzmina: Pirmais pāris (ne)šķiras! (10)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Jau pēc nepilna gada gaidāmas nākamās Saeimas vēlēšanas, kurās galvenā intriga, kā jau ierasts, būs – cik lielā mērā šajās vēlēšanās “Saskaņa” pārspēs citas partijas un vai tā beidzot nonāks valdībā. Beidzot tikt pie varas noteikti izdotos, ja “Saskaņai” Saeimā būtu kāds “mazais brālis” – gana pakļāvīgs un iepriekšējās cīņās par uzticamu atzīts. Daudz mēļots par Zaļo un zemnieku savienības iespējamo gatavību sadarboties ar “Saskaņu”, taču šis spēks šobrīd ir gana stabils reitingu līderis starp tā saucamajām latviskajām partijām un mazā brāļa lomu ZZS noteikti neuzņemsies. “Saskaņai” būtu izdevīgāk, ja arī Vislatvijas līmenī tā varētu sadarboties ar Rīgas domē pārbaudīto partneri – “Gods kalpot Rīgai” vai pērn nodibināto tās dublikātu “Gods kalpot Latvijai”.

Bet kā šim veidojumam iekļūt Saeimā? Pagaidām tas ir tik margināls, ka sociologi, veidojot partiju reitingus, pat neiekļauj šos “kalpotājus” sarakstā. Vai nepilna gada laikā tiem iespējams tāds uzrāviens, lai tiktu Saeimā? No vienas puses – diez vai, no otras puses, “Gods kalpot Rīgai” līdera Andra Amerika pagājušās nedēļas izteikumi liek domāt, ka plāns virzīties uz Saeimu tomēr ir. “Neatkarīgajā Rīta Avīzē” Rīgas vicemērs nācis klajā ar divām būtiskām atklāsmēm. Pirmkārt, “GKR” politiskā orientācija esot citāda nekā “Saskaņai” un, iekļūstot Saeimā, tā drīzāk sadarbotos ar reģionālām partijām nekā ar Rīgas “lielo brāli”. Otrkārt, Ameriks atzinis, ka atbalsta krievu vidusskolu latviskošanu, ko N. Ušakovs visur dēvē par nevajadzīgu reformu.

Vai vēlētājam būtu jāsecina, ka gaidāma Rīgas valdītāju šķelšanās? Var droši prognozēt, ka tādas nebūs. Taču acīmredzot ir kādi iemesli, kas A. Amerikam liek radīt iespaidu, ka ar “Saskaņu” viņa partijai vairs nav gluži pa ceļam. Iemesls varētu būt vēlme paplašināt elektorātu, iekarot arī latviešu vēlētāju sirdis ne tikai Rīgā. Šķietama šķiršanās ar mērķi atkal satikties kā populārajā bērnu spēlē “Pēdējais pāris šķiras”. Tajā pārim jāskrien katram uz savu pusi, lai pēc tam atkal satiktos, ja vien spēles vadītājs kādu no pāra nenoķers. Abu kungu pozīcija Rīgas domē gan liek viņu spēli nosaukt par “Pirmais pāris (ne)šķiras”.

Savukārt N. Ušakova un A. Amerika paustā attieksme pret plānoto krievu skolu latviskošanu liek domāt, ka tiek spēlēta labā un sliktā policista spēle un atkarībā no tā, uz kuru auditoriju šī spēle vērsta, abi var būt gan labais, gan sliktais. N. Ušakovs ir labais tiem, kuri negrib skolu latviskošanu, bet A. Ameriks – tiem, kas grib. Jā, kāpēc gan nebalsot par “Gods kalpot Rīgai” arī Saeimas vēlēšanās, ja ar “Saskaņu” tā nesadarbosies, skolu latviskošanu atbalstīs?

Te nu vietā atcerēties, ka, vērtējot politiķus, vairāk jāskatās uz viņu darbiem, nekā jāklausās viņu vārdos. N. Ušakovs pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Rīgas dome gatava tērēt divus miljonus eiro gadā, lai pati apmaksātu skolēnu izglītošanos krieviski, ja reiz valsts izglītības politikas veidotāji grasās to liegt. Tā nav tikai N. Ušakova ideja. Viņš vairākkārt uzsvēra “mēs, Rīgas vadība”. Tātad viss apspriests un saskaņots ar A. Ameriku. Sociālajos tīklos, krieviski sarunājoties ar saviem vēlētājiem, N. Ušakovs jau metis kārtis galdā: tādējādi krievu skolās tiks saglabāta krievu valoda. Preses konferencē viņš arī norādīja, ka par A. Amerika atbalstošo attieksmi pret reformu neko nezinot, lai prasot viņam pašam. Tādas nu tās rotaļas ap valodu skolās, gatavojoties nākamajām Saeimas vēlēšanām. Bet vēlētājam jābūt vērīgam, lai, raugoties uz politiķu piruetēm, nesareibst galva.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Maskas norautas

 2. Ameriks — sieva Nr. 4 ?

 3. Tās ir divas Rīgas pīles kuri plunčājas pilsētas kanālos misters kremlins un misters 20% .

 4. Izbeidz taču tos mēslus rādīt vismaz šomēnes.Gan jau viņi aiztīsies uz to sūda bedri krieviju.Es ticu brīnumiem.Padumjā savienība taču sabruka ……

 5. Autoram taisniba site par naudu pardos jebko toksiskajam kremlim . Antonijas iela ir iesutits jauns galvenais specialists kgb skola macijies…

 6. Šie divi ir kā precēts pāris.

 7. Nekad tas nenotiks, ka kopā sazidušies divi “brāļi” – Ušakovs un Ameriks, škirsies.

  Tad jau jātaisa rokāde Rīgas domē – jāizstājas no Saskaņas bloka un kopā ar latviskiem etnosiem jāgāž Nils.

  Nu negāzīs brāļi Nilu, nelolo. Tad pazaudēs vēl kaut ko.

  Vienīgais kas var notikt – uz Saeimu startēs atsevišķi – atkal manas prognozes garām – Amerikam pārāk sarkans deguns un pāŗāķ daudz naudas Ne banku kretifēšanā. Amerikam būs balsis 0,001%. Nav izredzes.

  Varbūt kāda firma no ASV par miljonu (gan jau Putins izmaksās) palīdzēs atrisināt – kā iziet uz vēlēšanām, lai gūtu labus rezultātus. Putins arī negulēs ar savu čekistu baru.

  Man nav variantu.

 8. abi ābramiņi izdomās,kā iešmaukt Saeimā,ja saliks gudrās galvas kopā.Šajā sfērā abiem ir talants.

 9. GKL niša jau aizņemta- tā ir Reģionu partija, kas uzsūks daļu Vienotības un sirdslatviešu. Un 20% ir tikai niks, nevis sagaidāmais balsu skaits Saeimas vēlēšanās. Arī Saskaņas saimnieki labprāt atšūtu Rīgā šo personāžu, taču viņš tur pārāk daudz striķa galiņu rokās.

  • ir laba prakse vairākās partijās.Viņš ielīdīs vai pielīdīs stiprākajam,jeb arī mēģinās pierunāt kādu,lai ar viņa gkL bloķējas pirms vēlēšanām.Tur viņš ir meistars.Viņš gluži labi saprot,ka draudzēšanās ar saskaņu Saeimas vēlēšanās neder.Galvenais ir Sile.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+