×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

Pirmais rokmūziķis – nūjotājs

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Nūjošana, rokmūzika un mūziķis. Vai kāds no vārdiem šeit neiederas? Nē, tie piestāv cits citam, jo rokmūziķis Fēlikss Kiģelis tiešām nūjo!

 

Nūjo arī hokejisti

“Pēdējos astoņus gadus regulāri braucu uz Somiju, kur ierakstu dziesmas un albumus. Tas notiek mazā, jaukā pilsētiņā Lāpenrātā. Viendien tur ieraudzīju cilvēkus, kas pastaigājās ar nūjām rokās. Sākumā pret šādu brīvā laika pavadīšanas veidu izturējos ar skepsi un aizspriedumiem, jo uzskatīju – kas tāds piemērots tikai tantēm un onkuļiem. Lai gan arī mans producents ar to aizrāvās, man tas tomēr likās smieklīgi. Viss mainījās, kad redzēju Somijas nacionālās hokeja izlases treniņu – viņi nūjoja!” atceras Fēlikss.

Pameklējot interneta dzīlēs nedaudz vairāk par šo sportisko nodarbi, viņš noskaidrojis, ka Somijas hokeja izlases treneri skriešanu pilnībā aizstājuši ar nūjošanu, jo tā nodarbinot krietni vairāk muskuļu grupu. Šī ziņa Fēliksam kalpojusi kā klikšķis – tādi skapji, kādi ir hokejisti, taču tāpat vien nenūjotu.

“Ar sportu vienmēr esmu nodarbojies, jau kopš bērnu dienām esmu traucies ar skrituļdēli un velosipēdu, aktīvi trenējos peldēšanā. Nūjošana man bija kas jauns.” Līdz šim Fēlikss ik rītu nodevies skrējienam pa Babītes mežiem, kur atrodas viņa māja. Bet pēc kārtējā ceļojuma uz Somiju viņš beidzot paņēmis rokās nūjas. “Tas tik bija kaut kas! Pēc triju kilometru skrējiena vienmēr jutos kā nodzīts suns, bet pēc tikpat garas nūjošanas spēju atbildēt uz telefona zvanu bez aizsistas elpas. Arī sajūta ir pavisam citāda, jo noslogotas ir ne tikai specifiskas muskuļu grupas, bet gandrīz visas. Protams, iesākumā paiet laiks, kamēr atrodi pareizo soli un nūju garumu, tādēļ nepieciešams konsultēties ar instruktoru – es devos uz Babītes sporta namu.”

 

Vai nu jozt, vai nejozt – tāds ir jautājums

Starp citu, Fēlikss ir pirmais rokmūziķis, kurš atzīstas nūjošanā. Nopietni viņš ar to nodarbojas divus mēnešus, bet ambīcijas aug. Vēl vasaras beigās viņš Babītes novada sporta spēlēs savā klasē izcīnīja zelta medaļu triju kilometru nūjojumā, bet tagad ieplānojis distanci pagarināt līdz pieciem. “Tomēr ir jāievēro piesardzība, jo mūziķa dzīvesveids ievieš korekcijas. Ieteicamais laiks gulētiešanai ir ne vēlāk par vienpadsmitiem, bet es tajā brīdī tikai gatavojos kāpt uz skatuves. Turklāt rokmūzika prasa ļoti daudz – koncerta laikā no sevis jāizliek maksimums. Ir gadījies, ka, noejot no skatuves, pārgurumā saļimstu. Es nespētu tik aktīvi muzicēt, ja nenodarbotos ar sportu. Tas pat būtu bīstami veselībai, jo vēl joprojām smēķēju. Kārtīga fiziskā slodze Babītes mežos ir kā atriebšanās pīpēšanai.”

Fēlikss nūjo atkarībā no garastāvokļa. “Ir rīti, kad to daru kā laiskojoties – mierīgā solī, bet lielākoties tomēr ieskatos pulkstenī un sev nosaku: Tikos un tikos jābūt tur! Tad arī jožu!” Nūjošana ļaujot salikt domas pa plauktiem, bet vēl jo svarīgāk – palīdzot sacerēt dziesmas.

Studijā Somijā tiek pavadītas vairākas nedēļas. “Astoņu gadu laikā esmu jau integrējies skandināvu dzīvesveidā un kaut ko no tā aizguvis. Nūjošana, kas radusies Somijā, nu ir vēl viens no aizguvumiem.”

Pagaidām Fēlikss Ķiģelis, kuram septembrī nāca klajā jauns albums, nūjo neatkarīgi. Nevienu no ģimenes viņš ar to vēl nav aplipinājis – nedz savus trīs bērnus, nedz sievu Jolantu, kura gan esot pamēģinājusi, bet tomēr nav ar nūjošanu aizrāvusies.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+