×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Pirmais šlāgerkoncerts Latgales vēstniecībā “Gors”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vasaras sajūtu noskaņās Latgales vēstniecībā “Gors” skatuve 22. augustā pirmo reizi tiks atvēlēta šlāgermūzikas grupām no Latvijas. Koncertā ar savu pazīstamāko dziesmu programmām piedalīsies grupas “Galaktika”, “Klaidonis”, “Kantoris 04”, “Patrioti.lg” un  “Tērvete”.

Koncertu vadīs Juris Vucāns – Oranžā kora, grupas “Bez PVN” dalībnieks. Viņš ir arī Latgalē populārās dziesmas “Opeļs” autors. “Ideja par šlāgermūzikas koncertu radās, veidojot vasaras vieglumam atbilstošāku repertuāra piedāvājumu. Reizē tas ir arī mēģinājums koncertzālei piesaistīt jaunu publiku, kas varbūt līdz šim uz nopietnākas mūzikas koncertiem nav saņēmušies atbraukt,” atklāj “Gors” pārstāve Edīte Husare. Grupas no Latgales vienmēr mērojušas tālus ceļus, lai priecētu klausītājus ar savu uzstāšanos visā Latvijā. Latvijas šlāgeraptaujā ne vienu gadu vien starp līderiem ir bijusi kāda šīs puses grupa. Latgalē ir tradīcijām bagātas šlāgermūzikas grupas. Šī būtu jauka tradīcija – pašiem savs šlāgerfestivāls Rēzeknes sirdī. “Vai koncerts kļūs par tradīciju, to pagaidām ir grūti komentēt. Pagaidām nav plānots, vien zināms, ka 2015. gadā marta vidū savu jubilejas koncertu Latgales vēstniecībā “Gors” aizvadīs pazīstamais šlāgermūzikas duets, vietējie rēzeknieši “Inga un Normunds”,” smaidot nosaka Edīte.

Pirmā pasākuma programma šlāgermūzikas mīļotājiem piedāvā ne tikai grupas no Latgales, bet no visas Latvijas. Grupu “Klaidonis” ierasts redzēt kantri festivālā, bet šoreiz viņi priecēs arī Rēzeknes klausītājus ar savu uzstāšanos. “Nevarētu teikt, ka bieži uzstājamies Latgales pusē, bet ik pa laiciņam to darām. Nesen bijām Ludzā ar koncertu, un pirms pāris nedēļām uzstājāmies Rēzeknes pilsētas svētkos,” atklāj Māris Sloka. Runājot par tradīcijām, Māris tikai nosaka: “Vai šim pasākumam jākļūst par tradīciju? Tradīcijas izveidojas, tās nevar nolemt, bet, ja tā būs, tikai priecāsimies. Jo vairāk tradīciju, jo bagātāki kultūrā būsim.”

No Latgales pasākumā uzstāsies grupa “Galaktika” un “Patrioti.lg”. Normunds Zušs priecājas, ka “Gors”, kas vairāk līdz šim bija populārās, klasiskās mūzikas nesējs, tagad piedāvās ar šlāgermūziku. “Būsim kopā ar piecām grupām. Klausītājiem būs interesanta, pozitīva programma,” nosaka Normunds. Savukārt Juris Ostrovskis no grupas “Patrioti.lg” uzskata, ka tāds pasākums uz “Gora” skatuves ir ļoti nozīmīgs un atbildīgs, jo Rēzekne ir dzimtā puse gan viņam, gan Artūram Uškānam. “Ja godīgi, tad Artūram tā nebūs pirmā reize uz “Gora” skatuves, bet man gan, pieļauju, ka būs uztraukums! Neviens neticēja, ka tādas koncertzāles būvniecība attaisnosies, bet ko mēs redzam pašlaik? Rēzeknē uzstājas pasaules zvaigznes un zāle ir vienmēr pilna ar skatītājiem! Rēzekne kopumā ir ļoti mainījusies pēdējo gadu laikā… Man atliek katru reizi papriecāties par dzimto pilsētu, kad retajā reizē sanāk to apciemot!”

Juris ir pārliecināts, ka tādam pasākumam noteikti jākļūst par tradīciju. “Šlāgeris, lai arī nav tik sarežģīts un akadēmisks, vienmēr bija un paliks mūzika dvēselei, un šlāgeris Latvijā ir viens no populārākajiem žanriem,” nosaka Juris. Normunds nemēģina filozofēt par tēmu, vai vajadzēja tādam pasākumam būt agrāk. “Viss notiek tad, kad tam jānotiek. Tā varētu būt tradīcija, bet to jau parādīs pirmais pasākums, cik tas ir vajadzīgs klausītājiem. Es domāju, ka sabrauks cilvēki no visas apkārtnes. Šogad esam braukuši pa visu Latviju uz dažādiem šlāgerfestivāliem. Festivālu skaits ir palielinājies. Tā pati Valmiera, Saldus, kas vairāk asociējas ar rokmūzikas festivāliem, tagad saviem klausītājiem piedāvā ar šlāgerfestivālus,” atklāj Normunds. Grupa “Galaktika” katru reizi saviem klausītājiem piedāvā ko jaunu. Šī reize nebūs izņēmums. “Noteikti kopā ar mums būs puiši un meitenes no “Zaļā pakalnu kora”. Esmu pārliecināts, ka nav sliktas mūzikas. Jāteic, ka tagad mani jaunieši domā tāpat. Mani 18, 19 gadus vecie jaunieši labprāt dzied kopā ar “Galaktiku”,” teic Normunds. Grupa “Patrioti.lg” skatītājus pārsteigs ar dažām jaunām dziesmām, kā arī pacentīsies papildināt grupas sastāvu.

Varbūt noder!!


22.VIII 19.00 Latgales vēstniecība “Gors”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no 5 līdz 10 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+