Pirmais solis sekmīgs – Latvija uzvar Lielbritāniju 0

Veiksmīga darbība skaitliskā vairākumā Latvijas hokeja izlasei ceturtdien “Arēnā Rīga” palīdzēja ar 6:2 gūt uzvaru pār Lielbritāniju pirmajā spēlē Soču olimpisko spēļu (OS) kvalifikācijas turnīrā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Vārtus uzvarētājiem guva Gints Meija, Miks Indrašis, Oskars Bārtulis, Ronalds Ķēniņš, Georgijs Pujacs un Lauris Dārziņš. Par labāko Latvijas izlasē nosauca Meiju.

Rezultātu Meijam izdevās atklāt jau 3.minūtē, kad viņš pēc piespēles no aizvārtes bez kavēšanās raidīja ripu Stīvija Laila sargātajos vārtos. Savukārt Roberts Douds minūti vēlāk Edgara Masaļska vārtu priekšā pārtvēra mājinieku piespēli un rezultātu izlīdzināja. Atgūt vadību Latvijas izlasei izdevās vēl pirmajā trešdaļā, kad skaitliskajā vairākumā ātru izspēli Indrašis noslēdza, raidot ripu zem vārtu pārliktņa.

Latvijas izlases pārsvars īpaši izpaudās vēl vairākās skaitliskā vairākuma izspēlēs, taču rezultāts nemainījās, līdz Bārtulis ar metienu no zilās līnijas otrā perioda vidū panāca laukuma saimniekiem 3:1 pārsvaru. Pēdējās trešdaļas sākumā Ķēniņš izmantoja iespēju netraucēti mest no iemetiena apļa un guva jau ceturtos vārtus, savukārt Pujacs laukuma saimnieku uzvaru nostiprināja ar piekto ripu, kad perioda vidū komandas biedri viņu izvirzīja netraucēta metiena pozīcijā no tuvas distances.

Lai gan Kreigs Pīkoks rezultāta starpību vēl samazināja, no vārtu priekšas realizējot skaitlisko vairākumu, Latvijas izlase cīņas izskaņā atbildēja ar Dārziņa vārtiem līdzīgā situācijā.

Jau ziņots, ka grupas pirmajā spēlē Latvijas izlases nākamā pretiniece Kazahstāna ar 3:2 uzvarēja Francijas valstsvienību. Latvijas un Kazahstānas izlases tiksies piektdien, kad dienas pirmo spēli aizvadīs Lielbritānija un Francija.

Pēc grupas turnīra izspēles pirmās vietas ieguvēji iegūs tiesības piedalīties Soču ziemas olimpisko spēļu turnīrā.