×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Pirmais “Supermena” komikss izsolīts par 3,2 miljoniem dolāru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par 3,2 miljoniem ASV dolāru (2,4 miljoniem eiro) izsolīts ļoti labi saglabājies 1938. gada komiksu žurnāls, kurā pirmoreiz attēlots supervaronis Supermens, paziņoja vietne “eBay”.

Tā ir augstākā cena, kas jebkad samaksāta par vienu komiksu žurnālu.

Desmit dienas ilgā izsole noslēdzās svētdien. Komiksu žurnāla “Action Comics” pirmais numurs tika pārdots par 3 207 852 dolāriem (2 430 190 eiro).

Pārdevējs Darens Adamss to raksturoja kā “labāko līdz mūsdienām saglabājušos eksemplāru”.

Adamsa piedāvātā eksemplāra kvalitāte tika novērtēta ar deviņām ballēm no desmit.

Uz žurnāla vāka attēlots Supermens sarkanā apmetnī, pacēlis rokās automašīnu. Tiek uzskatīts, ka Supermena komiksi iesākuši supervaroņu slavas ēru, kas vainagojusies ar miljardiem dolāru lieliem ieņēmumiem komiksu izdevējiem un filmu veidotājiem.

Komiksu žurnālu nopirka kompānija “ComicConnect”. Tās direktors Stīvens Fišlers pieļāva iespēju no jauna izsolīt komiksu.

Eksperti lēš, ka saglabājušies vairs tikai 50 līdz 100 “Action Comics” pirmā numura eksemplāru, lielākā daļa no tiem sliktā stāvoklī.

Iepriekšējais rekords piederēja tam pašam “Action Comics” izdevumam, kas 2011. gadā tika pārdots par 2,1 miljonu dolāru (1,6 miljoniem eiro). Arī tas tika novērtēts ar deviņām ballēm, taču – atšķirībā no nesenākā izsolītā eksemplāra – lapas bija pabalējušas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+