×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Pirmajā ekoskolu ziemas forumā spriedīs par atbildīgu patēriņu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 21. līdz 23. februārim Vides izglītības fonds sadarbībā ar Daugmales pamatskolu un Ķekavas novada pašvaldību īstenos pirmo Ekoskolu ziemas forumu, kurā apspriedīs atbildīgu un ilgtspējīgu patēriņu, portālu “LA.lv” informēja pasākuma rīkotāji.

Paredzēts, ka forums pulcēs 200 dalībnieku, tostarp skolotājus un skolēnus, no vairāk nekā 40 dažādām Latvijas izglītības iestādēm.

Līdzīgi kā nu jau par tradīcijām kļuvušajos vasaras forumos, arī ziemas Ekoskolu foruma mērķis ir veidot izpratni par Ekoskolu programmu un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību.

Ekoskolu forums sniedz iespēju iepazīt vienam otru, gūt jaunas zināšanas, daloties pieredzē, kā arī rast papildu motivāciju un iedvesmu arī turpmāk dzīvot videi draudzīgi gan savā ekoskolā, gan ikdienā.

Foruma pirmajā dienā notiks pieredzes sesijas, iedvesmojoša stāsta vakars, kuru vadīs vides žurnāliste Anitra Tooma, lekcija par Eko ideju inkubatoru skolās, par kuru vairāk stāstīs Renāte Lukjanska no Sociālo inovāciju centra. Tāpat būs skatāmas dažādas īsfilmas un jauniešu sagatavotās prezentācijas par videi draudzīgu rīcību skolās.

Otrajā dienā paredzētas tematiskās lekcijas un darbnīcas par dažādām tēmām, kas saistītas ar atbildīgu dzīvesveidu un Ekoskolu programmas gada tēmām – par veselīgu dzīvesveidu un ilgtspējīgu pārtiku stāstīs biedrības “homo ecos” pārstāve Agita Pusvilka, enerģijas un klimata jautājumus aplūkos “Energodata” vadītājs Jānis Šipkovs.

Mežu izzināt palīdzēs Viesturs Ķerus no Latvijas Ornitoloģijas biedrības, savukārt “Greenwalk” pārstāve Dace Kalniņa vērsīs uzmanību sadzīves ķīmijas ietekmei uz vidi un ūdeni. Pētīt pilsētvides iekārtošanu un plānošanu videi draudzīgā un funkcionālā veidā skolēnus un skolotājus aicinās Kristīne Zamurajeva no “Mana Rīga”, savukārt pārtikas un patēriņa tendences un godīgās tirdzniecības kustību “Fairtrade” skaidros Jānis Brizga no “Zaļās brīvības”.

Pēc lekcijām notiks ideju darbnīcas – dalībnieki veidos prezentācijas, video, aktivitāšu plānus, lai par pieredzi, redzēto un dzirdēto, tālāk vēstītu sabiedrībai.

Dienas sesiju noslēgumā dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt gūtās zināšanas Ekoskolu zināšanu olimpiādē un piedalīties Ekoskolu Olimpiskajās spēlēs – atraktīvās sportiskās un izglītojošās aktivitātēs, bet vakarā baudīt zaļo humoru kopā ar improvizācijas teātri “Improzoo.lv”.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau desmit gadus. Ekoskolu programmā šobrīd darbojas 170 izglītības iestādes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+