×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. jūlijs, 2015
Drukāt

Pirmajā pusgadā Latvijā adoptēti 142 bērni (2)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Pirmajā pusgadā adoptēti 142 Latvijas bērni, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Pieaudzis Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits, bet uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits sarucis. Latvijas iedzīvotāji līdz 1.jūlijam adoptējuši 76 bērnus, kas ir par 17 bērniem vairāk nekā pirms gada šajā laika periodā.

Savukārt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits līdz jūlija sākumam, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, sarucis par 13 bērniem. Šogad pirmajā pusgadā uz ārvalstīm adoptēti 66 bērni no Latvijas.

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1288 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 879 bērni ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem. Latvijā adoptētāji biežāk izvēlas uzņemties gādību par jaunākiem bērniem – 71 šogad adoptētais bērns ir vecumā līdz deviņiem gadiem, bet tikai pieci ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Savukārt ārvalstu adoptētāji līdz jūlijam adoptējuši 37 bērnus līdz deviņu gadu vecumam, trīs bērnus vecumā no deviņiem līdz desmit gadiem, kā arī 26 bērnus vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Šobrīd adopcijai ir pieteicies 161 adoptētājs no Latvijas un 52 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem 597 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 408 bērni to nevēlas, vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bērnus jāadoptē Latvijā, valsts valodas ģimenēs, nevis jāpārdod uz āzemēm (kas, protams, ir ienesīgi).

    • Ienesiigi? Kas ir ienesiigi? paardot beernus? Kaa es saprotu taa ir adopcija un nevis tirgoshanaas ar beerniem. Nu kaadas stulbiibas par izdeviigumu!!!!! Kas man buus izdeviigi, kad es adopteeshu 15 gadu vecu meiteni un atvediishu pie sevis uz ASV? Vieniigais IZDEVIIGUMS buus tam adopteejamam beernam – BEIDZOT vinja vrees dziivot cilveeka cieniigu dziivi ar labiem dziives apstaakljiem, savu istabu ar savu personiigo vannas istabu, ar laiku savu mashiinu, labu uzturu, labu izgliitiibu un galvenais – apkaarteejo MIILESTIIBU!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+