Pirmajā raundā “Dinamo” piedzīvo nokdaunu 0

Rīgas “Dinamo” Gagarina kausa izcīņu trešdien Ņižņijnovgorodā sāka ar ļoti vāju spēli un vienu no smagākajiem zaudējumiem – 3:7 (1:2, 2:3, 0:2) pret “Torpedo”.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

„Dinamo” trenerus jau viesos pārsteidza lēmums no KHL galvenās mītnes – tā kā Māris Bičevskis MHL spēlē HK „Rīga” sastāvā bija nopelnījis lielo sodu līdz spēles beigām, viņš nedrīkst iziet laukumā arī „Dinamo” pirmajos divos mačos. Nācās veikt neplānotas izmaiņas virknējumos un otrajai uzbrucēju maiņai atņemt Džeimiju Lundmarku – kurš gāja pa centru ceturtajiem.

Taču ar pārmaiņām sastāvā nevar izskaidrot to, kas notika laukumā. „Dinamo” acīmredzot nebija kārtīgi izpildījuši mājas darbu un izpētījuši pretinieka spēles akcentus. Vai arī – „Torpedo” galvenais treneris Kari Jalonens savam draugam Pekam Rautakallio sarūpēja pamatīgu pārsteigumu, īpaši spēlei skaitliskajā vairākumā. Mājinieki pirmajos divos periodos ļoti sekmīgi izmantoja viena vīra pārsvaru, turklāt to jau varēja saukt par pazemošanu – lai gūtu ceturtos un piektos vārtus, viņiem vajadzēja attiecīgi sešas un 12 sekundes.

Spēles gaitā mūsējie tikai reizi bija līdzās pretiniekam – pirmā perioda vidū, kad Jānis Sprukts izkārtoja vārtu guvumu Miķelim Rēdliham un rezultāts kļuva 1:1. Vēlāk bija 1:3, 2:4, bet pēc 40 spēlētām minūtēm – 3:5. Saka, ka nav neķeramu ripu, un Kriss Holts noteikti varēja darboties veiksmīgāk, taču tā pa īstam viņam var pierakstīt tikai pirmos zaudētos vārtus. Netipiski daudz „Dinamo” iekrita uz pretuzbrukumiem – arī tur varēja redzēt mājas darbu vaibstus.

Pateicoties pirmajai maiņai – vārtus guva arī Sprukts un Mārtiņš Karsums, it kā izdevās saglabāt intrigu, tomēr – izslēgšanas spēlēs parasti uzvar tas, kurš mazāk ielaiž, nevis vairāk iemet. Līdzšinējos gados rīdzinieki Gagarina kausā, ielaižot četrus vai vairāk vārtus, nebija uzvarējuši ne reizi. Un neuzvarēja arī šoreiz. Turklāt trešajā periodā ņižņijnovgorodieši iemeta vēl divus golus (Varnakovam hat trick) un svinēja pārliecinošu uzvaru.

Nokauts pirmajā raundā nav nekas traģisks, rīt 17.00 spēle Ņižņijnovgorodā atkal sāksies no 0:0. Tiesa, zaudējot pirmo maču, „Dinamo” vienmēr zaudējusi arī visu sēriju. Jāsakārto spēle aizsardzībā, lai uz Rīgu nebūtu jābrauc ar 0:2. Sērija rit līdz vienas komandas četrām uzvarām.

HOKEJS

GAGARINA KAUSS

Pirmā kārta

Ņižņijnovgorododas „Torpedo” – Rīgas „Dinamo” (2:1, ) 03:25 Krikunovs (Varnakovs, Hiršovics) 1:0, 08:08 M. Rēdlihs (Sprukts) 1:1, 15:23 Makarovs (Jevsejenkovs, vair.) 2:1, 21:17 Varnakovs (Vasiļjevs) 3:1, 26:25 Sprukts (K. Rēdlihs, vair.) 3:2, 33:10 Petrovs (Nilsons, Vasiļjevs, vair.) 4:2, 36:27 Karsums (M. Rēdlihs, Sotnieks) 4:3, 38:15 Varnakovs (Vasiļjevs, Nilsons, vair.) 5:3, 54:16 Hietanens 6:3, 56:15 Varnakovs (Krikunovs) 7:3.