Pirmajā spēlē pārāki doņeckieši 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti otrdien savā laukumā “Arēnā Rīga” ar 2:3 zaudēja Doņeckas “Donbass” komandai Cerību kausa izcīņas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Rīdzinieku labā vārtus savā 27. dzimšanas dienā guva “Dinamo” kapteinis Mārtiņš Karsums, kā arī Gunārs Skvorcovs, kuram tas bija pirmais precīzais metiens Rīgas kluba rindās. Savukārt par labāko laukuma saimnieku rindās šajā spēlē tika atzīts vārtsargs Māris Jučers, kurš atvairīja 40 no 43 pretinieku metieniem.

Spēles rezultātu ātri atklāja viesi, kad Klejs Vilsons otrās minūtes beigās bija veiklākais vārtu tuvumā un pēc Jučera atsistās ripas to raidīja mērķi. Taču jau 23 sekundes vēlāk “Dinamo” atjaunoja neizšķirtu, kad pēc Mika Indraša metiena kļūdījās “Donbass” vārtsargs Kriss Holts, kurš nepiespieda ripu pie ledus, tā izslīdēja starp kājsargiem un Karsumam atlika to tikai pārmest pār tukšo vārtu līnijai.

Nākamie vārti tika gūti tikai trešajā periodā, kad spēles 45. minūtē Jevgēņijs Dadonovs precīzi meta no zonas vidus. Trīs minūtes vēlāk “Donbass” izmantoja rīdzinieku rupju kļūdu aizsardzībā, ļaujot Lukašam Kašparam vienatnē izslidot uz Jučera vārtiem un panākt 3:1.

Tomēr cīņas beigas bija saspringtas, jo trīs minūtes pirms pamatlaika beigām skaitliskajā vairākumā Skvorcovs bija pirmais pie atsistās ripas, samazinot starpību līdz minimumam. Atlikušajā laikā “Dinamo” vētraini uzbruka, skaitliskajā vairākumā nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, pēc Indraša metiena ripa trāpīja pa “Donbass” vārtu stabiņu, taču panākt neizšķirtu laukuma saimniekiem neizdevās.

Rīgas “Dinamo” šajā spēlē palīdzēt nevarēja uzbrucējs Gints Meija, kurš laukumā nedevās slimības dēļ, bet pēc slimošanas ierindā atgriezās aizsargs Jēkabs Rēdlihs.

Sērijā līdz trīs uzvarām otrais mačs trešdien atkal risināsies “Arēnā Rīga”, savukārt trešais un ja būs nepieciešams, arī ceturtais mačs, notiks Doņeckā. Cerību kausa nolikums paredz, ka, ja pēc četrām spēlēm rezultāts sērijā ir neizšķirts 2:2, tad uzvarētāju noteiks papildlaikā, abām komandām spēlējot līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.

Vēl otrdien Cerību kausā Rietumu konferencē MInskas “Dinamo” viesos ar 4:3 uzvarēja Maskavas “Spartak”, Habarovskas “Amur” ar 4:2 uzveica Novokuzņeckas “Metallurg”, bet Jekaterinburgas “Avtomobilist” pagarinājumā ar 2:1 uzveica Hantimansijskas “Jugra”.