×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Pirmajā stundā studijām 11 augstskolās pieteikušies 153 reflektanti; RSU saņemti 218 pieteikumi

Foto - LETAFoto - LETA

Reflektanti iesniedz dokumentus pamatstudijām Rīgas Tehniskajā universitātē.

Pirmajā dokumentu pieņemšanas stundā studijām 11 Latvijas augstskolās pieteikušies 153 reflektanti, liecina portālā “latvija.lv” pieejamā statistika.

Līdz plkst.10 visvairāk cilvēku pieteikušies studijām Latvijas Universitātē (LU). Studijas kādā no LU studiju programmām par savu pirmo prioritāti izvēlējās 77 cilvēki. Arī šogad pagaidām nav mainījies tradicionālo populārāko fakultāšu sadalījums – pirmās stundas laikā pa 14 reflektantiem pieteikušies studijām universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, Medicīnas fakultātē un Sociālo zinātņu fakultātē. 13 studenti par savu pirmo prioritāti norādīja Juridisko fakultāti. Kopā studijām LU saņemti 326 pieteikumi.

Šajā laikā vēlmi studēt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) izrādīja 44 topošie studenti. Visvairāk topošo studentu – desmit – līdz šim pieteikušies studijām Transporta un mašīnzinību fakultātē. Pa astoņiem reflektantiem kā savu pirmo prioritāti norādīja studijas
Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē. Kopā RTU reflektanti pieteikušies 247 studiju vietām.

Studijām Latvijas Lauksaimniecības universitātē pieteikušies 13 studenti, Daugavpils Universitātē – 10, Banku augstskolā un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā – pa trim, bet Liepājas Universitātē – divi.

Pārējās augstskolās, kas apvienotas vienotajā pieņemšanas sistēmā, pagaidām vēl tikai tiek gaidīti pirmie pieteikumi.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvis Edijs Šauers, dokumentu pieņemšana šajā augstskolā šodien sākta jau no plkst.8. Divu stundu laikā studijām RSU saņemti 218 pieteikumi.

Vislielākā interese izrādīta par medicīnas studijām – šajā nozarē saņemti 56 pieteikumi.

Kā ziņots, līdz 7.jūlijam studētgribētāji var pieteikties studijām, izmantojot vienoto pieteikšanās sistēmu, kas pieejama portālā “latvija.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+