×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Pirmajam starptautiskajam Baltijas baleta konkursam pieteikušies gandrīz 60 dalībnieki no desmit valstīm

foto - Letafoto - Leta

Pirmajam starptautiskajam Baltijas baleta konkursam pieteikušies gandrīz 60 dalībnieki no desmit valstīm, šodien preses konferencē žurnālistiem pastāstīja konkursa organizatore Marina Seiko.

Konkurss notiks no 17. jūnija līdz 21. jūnijam Dailes teātrī, bet Galā konkurss notiks 20. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā. Konkursu rīko Rīgas Horeogrāfijas vidusskola sadarbībā ar Latvijas Baleta un dejas ģildi.

Konkursā aicināti piedalīties profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji trīs vecuma grupās no 14 līdz 26 gadiem. Dalībai konkursā jau saņemti pieteikumi no desmit valstīm – Latvijas, Dienvidāfrikas, Japānas, Kipras, Somijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Vācijas un Itālijas.

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs būs Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs un baletmeistars Aivars Leimanis, bet žūrijas locekļu vidū būs baleta repetitori Sirils Atanasovs no Francijas, Viktors Barikins no Maskavas Lielā teātra baleta, Irina Čistjakova no Sanktpēterburgas Marijas teātra un Amerikas baleta teātra soliste Jekaterina Ščelkanova.

Rīgas pirmā starptautiskā Baltijas baleta konkursa mūza būs pasaulslavenā baletdejotāja Uļjana Lapatkina. Konkursa rīkotāji preses konferencē pauda cerību, ka Lapatkina ieradīsies Rīgā un kopā ar konkursa uzvarētājiem un baleta zvaigznēm no Nīderlandes un piedalīsies Galā koncertā.

Konkurss par saviem mērķiem ir izvirzījis jaunu talantu atklāšanu, izglītības attīstību horeogrāfijas nozarē, klasiskā baleta tradīciju saglabāšanu, pedagoģiskās darbības pilnveidošanos, starptautiskās radošās sadarbības attīstību un kultūras apmaiņas nodrošināšanu, uzsvēra Latvijas Baleta un dejas ģildes priekšsēdētāja Regīna Kaupuža.

Jaunākajā grupā, kurā sacentīsies 12-14 gadus veci bērni, naudas balvas nav paredzētas, uzvarētājiem tiks dota iespēja stažēties labākajās baletskolās. Vidējās grupas – no 15 līdz 18 gadiem – un vecākās grupas – no 19 līdz 26 gadiem – uzvarētājiem piešķirs naudas balvas: par pirmo vietu 2000 eiro, par otro vietu – 1000 eiro, par trešo vietu – 750 eiro.

Paralēli konkursa programmai tiks rīkotas meistarklases klasiskajā dejā un citos dejas veidos, piesaistot arī dejas pedagoģijas speciālistus un rosinot jaunu ceļu meklējumus dejas izglītības problēmu risinājumā.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas mākslinieciskais vadītājs Haralds Ritenbergs atzina, ka pēdējos gados visai mazs skaits zēnu vēlas mācīties baletu. Lai zēns dotos mācīties baletu, kas ir smaga nodarbošanās, ir nepieciešams pamudinājums no vecāku puses. Turklāt baleta māksla bieži vien neiztur konkurenci ar sportu, datoriem un citām mūsdienīgām nodarbēm, skaidroja Ritenbergs. Konkursā īpaša balva tiks piešķirta zēnam – topošajam baleta māksliniekam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+