×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Pirmajās Īru dienās demonstrēs LKA absolventu filmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no filmas "Zeme ir visvientuļākā planēta".

Šonedēļ līdz pat 9. decembrim ar dažādiem kultūras, izklaides un gardēžu pasākumiem pirmoreiz Latvijā tiek atzīmētas Īru dienas, kuru mērķis ir gan iepazīstināt ar senām un mūsdienu īru tradīcijām, gan svinēt Latvijas un Īrijas labās attiecības, LA.lv uzzināja Īrijas vēstniecībā Latvijā.

Īru nedēļā iecerēti arī vairāki ar kino saistīti notikumi. Tā Ceturtdien, 8. decembrī, kinoteātrī Splendid Palace tiks atklāts “Wild Atlantic Way” (“Mežonīgā Atlantijas ceļa”) filmu festivāls. Kā norāda Īrijas vēstnieks Šeimuss Makeinguss, nosaukums nav izvēlēts nejauši: “Mežonīgais Atlantijas ceļš ir gleznains un vienlaikus skarbs 2600 kilometrus garš ceļš, kas stiepjas gar Īrijas rietumu krastu un sevī iemieso pašu Īrijas “garšu”. Īsfilmas un filmas – gan īru, gan latviešu režisoru veidotās, – ko demonstrēsim filmu festivāla laikā, tiešā veidā atspoguļo šo īru garšu un uztveri.”

8. decembrī norisināsies filmu festivāla atklāšanas pasākums un filmas “Run and Jump” Latvijas pirmizrāde. Savukārt 9. decembrī tiks demonstrēta augsti novērtētā īru filma “Calvary”, pirms kuras skatītāji varēs noklausīties īru un latviešu mūziku dueta “Spārnos” priekšnesumu, kā arī vērot citu latviešu un īru režisoru veidotās īsfilmas.

9. decembrī skatītājiem tiks piedāvātas arī divas Latvijas Kultūras akadēmijas absolventu filmas. Lienes Lindes īsfilma “Zeme ir visvientuļākā planēta” (2015) un Kristiāna Riekstiņa darbs “Lācars” (2015). Lai labu kino un mākslu padarītu pēc iespējas pieejamāku ikvienam, uz 9. decembra seansu ikvienam kvalitatīva kino cienītājam ir iespēja saņemt biļetes bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+