Latvijā
Sabiedrība

Pirmajās Lieldienās četri cilvēki cietuši avārijās0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Lita Krone

Svētdien, Pirmajās Lieldienās, uz Latvijas ceļiem aizturēti 15 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, bet dažādos ceļu satiksmes negadījumos cietuši četri cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Līdz ar to pieķerto dzērājšoferu skaits Lieldienu svētdienā ir bijis tāds pats kā diennakti iepriekš, kad papildus tika aizturēti arī divi narkotiskās vielas lietojuši autovadītāji, savukārt avārijās cietušo cilvēku skaits bijis mazāks nekā caurmērā ikdienā.

Diennakts laikā pa deviņiem satiksmes negadījumiem reģistrēts Rīgas reģionā un Latgalē, piecas avārijas fiksētas Vidzemē, četras – Kurzemē, bet trīs – Zemgalē.

Rīgas reģionā un Latgalē svētdien pieķerts pa pieciem dzērājšoferiem, Vidzemē – četri, Zemgalē – viens, bet Kurzemē policisti nav apstādinājuši nevienu alkohola reibumā esošu autovadītāju.

Pirmajās Lieldienās policisti uz Latvijas ceļiem noformējuši arī 186 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, kas ir par astoņiem vairāk nekā dienu iepriekš. Visvairāk šādu protokolu – 66 – noformēts Rīgā un tās apkārtnē.

Aizvadītajā diennaktī valstī kopumā par dažādiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem policisti noformējuši 441 protokolu, kas ir par 112 mazāk nekā dienu iepriekš. Svētdien 143 protokoli noformēti Rīgā un tās apkārtnē, 94 – Latgalē, 87 – Zemgalē, 85 – Vidzemē, bet 32 – Kurzemē, liecina VP apkopotā operatīvā informācija.

LA.lv