Ekonomika
Nauda

Pirmajās stundās valsts garantētajās atlīdzībās 155 “ABLV Bank” klientiem izmaksāti vairāk nekā divi miljoni eiro0

Foto-LETA

Sestdien, 3.martā, līdz plkst.13 valsts garantētā atlīdzība bija izmaksāta 155 “ABLV Bank” klientiem par kopējo summu 2,1 miljons eiro, aģentūru LETA informēja bankas “Citadele” pārstāve Ieva Prauliņa.

Viņa norādīja, ka situācija bankas filiālēs pagaidām ir mierīga un rindas neveidojas.

No vakardienas līdz šodienas, 3.marta, plkst.13 ar iepriekšpieteikšanos bankas “Citadele” apmeklējumu ir rezervējuši 283 “ABLV Bank” klienti. Šajā laikā “Citadeles” Zvanu centrā saņemti vairāk nekā 1000 zvani, kur cilvēki piesaka gan bankas apmeklējumu, gan arī interesējas par valsts garantētās atlīdzības izmaksu kārtību. Lielākoties jautājumi esot no starptautiskajiem klientiem, kuri interesējas, kādi dokumenti nepieciešami, kā arī vaicā, kā iespējams nokārtot vīzu braukšanai uz Latviju un citus ar atbraukšanu uz Latviju saistītus jautājumus.

Valsts garantētās atlīdzības izmaksas nodrošināšanā ir nodarbināti vairāk nekā 100 “Citadeles” darbinieki, kuri arī šajās brīvdienās strādā pastiprinātā režīmā, pastāstīja Prauliņa.

Viņa atgādināja, ka atlīdzības iespējams saņemt piecās “Citadeles” filiālēs – filiālē “Citadele” Rīgā, Republikas laukumā 2A, klientu apkalpošanas centrā “Skanste” Rīgā, Skanstes ielā 50, klientu apkalpošanas centrā “Mols” Rīgā, Krasta ielā 46, filiālē “Laimdota” Rīgē, Krišjāņa Barona ielā 20-1, kā arī Jūrmalas filiālē Jūrmalā, Jomas ielā 30. Šo filiāļu darba laiks šodien un rīt, 4.martā, ir no plkst.10 līdz 19. Vienlaikus bankas pārstāve aicināja cilvēkus doties uz filiālēm Republikas laukumā un Skanstes ielā, jo šajās filiālēs cilvēku ir mazāk.

Tām personām, kas ir “Citadeles” klienti, uz filiāli nav jādodas, jo šie cilvēki naudas saņemšanu var pieteikt internetbankā. Pastāv arī iespēja doties uz jebkuru “Citadeles” filiāli, atvērt kontu šajā bankā, pieslēgt internetbanku un vēlāk internetbankā pieteikt garantēto atlīdzību, skaidroja Prauliņa.

Jau ziņots, ka banka “Citadele” no sestdienas “ABLV Bank” klientiem sāk izmaksāt garantētās atlīdzības.

LA.lv