×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. augusts, 2013
Drukāt

Pirmās spīdveja sacensības Biķerniekos sola jau pavasarī

foto - LETAfoto - LETA

Nākamā gada pavasarī Biķernieku bāzes mototrekā Rīgā atgriezīsies spīdvejs un tiks rīkotas pirmās pārbaudes sacensības, preses konferencē par spīdveja “Grand Prix” Latvijas posma rīkošanu izteicās kompleksās sporta bāzes vadītājs Aivars Aksenoks.

Jau vēstīts, ka tikšanās laikā ar Starptautiskās Motosporta federācijas pārstāvjiem Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā jūnijā tika saņemtas tiesības nākamgad Rīgā rīkot vienu no spīdveja ”Grand Prix” posmiem.

Tādējādi sacensības, kas jau vairākus gadus notikušas Daugavpilī, nākamgad varētu noritēt Rīgā. Taču līdz tam laikam jāsaved kārtībā mototreks, lai sacensības tur rīkot būtu iespējams.

“Liels prieks, ka tāda ideja par Rīgu un spīdveju vispār radās. Biķernieki ir ieinteresēti, lai spīdvejs atgrieztos Rīgā. Tas trasei dos papildu noslodzi un to popularizēs ārzemēs. Varēsim Rīgā trenēt jauniešus, kuri sasniegs teicamus rezultātus, kā tas ir Daugavpilī,” pauda Aksenoks.

Biķerniekos spīdveja sacensības nav rīkotas jau ilgu laiku, taču treks saglabājies vēl joprojām.

“Trasi esam apsekojuši, un situācija nemaz nav tik slikta. Esam pieprasījuši līdzekļus un ticam, ka varam prasības izpildīt, lai jau nākamā gada pavasarī, vasaras sākumā varētu rīkot pirmos treniņus un pārbaudes sacensības. Pirmos darbus veiksim jau šī gada rudenī,” atklāj Aksenoks. “Esošās tribīnes spēj satilpināt aptuveni 5600 skatītāju, taču lielāku sacensību gadījumā uzbūvēsim pagaidu tribīnes, lai varētu skatītāju skaitu palielināt līdz desmit tūkstošiem.”

Tikmēr Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) prezidents Dzintars Jaundžeikars sacīja, ka viņa pakļautībā esošā organizācija darīs visu iespējamo, lai spīdvejs atgrieztos Rīgā. “Daugavpilī uz spīdveju nāk 5,5 tūkstoši skatītāju. Latvijā ko līdzīgu spēj sagādāt tikai Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Rīgas “Dinamo”. Spīdvejs dos atbalstu Latvijas ekonomikai, nesīs Rīgas vārdu pasaulē.”

Bez trases Latvijas galvaspilsētā plānots izveidot arī profesionālu spīdveja klubu “Rīga”. Tā direktors Māris Štekels solīja, ka nākotnē vienība varētu startēt Zviedrijas vai Polijas otrās līgas čempionātos. “Nākotnē noteikti vēlamies izveidot spīdveja skolu, kas būtu bez dalības maksas. Daugavpilī ir izauguši teicami spīdveja sportisti, domāju, Rīgā būtu tieši tāpat.”

Preses konferencē piedalījās arī pasaules spīdveja “Grand Prix” seriāla direktors Ole Olsens, kurš atklāja, ka Latvijai ir visi priekšnoteikumi, lai tā iekļūtu pasaules spīdveja elitē.

“Tomēr ļoti žēl redzēt, ka Rīgā ir trase, bet tā netiek izmantota. Šobrīd trasi vajag pielāgot spīdveja vajadzībām. Ļoti interesanti būs redzēt, kas tiks paveikts nākotnē,” sacīja Olsens, kurš kopā ar Latvijas Treka komisijas un “Speedway Grand Prix of Latvia” vadītāju Vladimiru Ribņikovu savulaik mērojušies spēkiem spīdveja trasē.

Pats Ribņikovs atklāja, ka tradīciju dēļ Rīgai jāatgriežas spīdveja apritē. Lai tas īstenotos, palīdzība tiks sniegta arī no Daugavpils puses. Tomēr vēl joprojām nav saņemts nepieciešamais finansiālais atbalsts. Kā jūnijā sarunā ar aģentūru LETA izteicās Ribiņikovs, “Grand Prix” maču sarīkošanai ir vajadzīga arī Rīgas domes un valdības iesaistīšanās.

Kā ziņots, šī gada Latvijas “Grand Prix” posms risināsies 17.augustā Daugavpilī un šo sacensību laikā tiks atzīmēta Latvijas spīdveja 50.dzimšanas diena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+