×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. maijs, 2013
Drukāt

Pirmās uzvaras, jaunas debijas

foto - Juris Kalniņšfoto - Juris Kalniņš

Latvijas sieviešu basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, pārbaudes spēlēs Cēsīs ar 62:52 un 57:46 pārspēja Nīderlandi.

Pēc divu nedēļu smaga treniņu darba, kurā paralēli basketbolam tika krāta fizisko spēku bāze Eiropas čempionātam, Latvijas izlase divās pārbaudes spēlēs pārspēja Nīderlandi. Kā atzina viena no komandas līderēm Anda Eibele, šādas uzvaras ir psiholoģiski svarīgas un dos vēl lielāku ticību turpmākajam darbam.

Holandietes gan nevar pieskaitīt pie kontineta dāmu basketbola modes noteicējām, turpmāk pretinieces būs tikai spēcīgākas, tomēr padarītā darba pārbaudei aizvadītie divi mači bija tieši laikā. Pirmajā spēlē valsts televīzijas kameru priekšā tika izmantotas visas līderes un vairāk domāts par pozitīvu rezultātu. Vakar vaļa tika dota eskperimentiem un nosacīto rezervju pārbaudei, malā atstājot trīs pamatsastāva spēlētājas – saspēles vadītāju Kristīni Kārkliņu, centrus Lieni Jansoni un Aiju Brumermani. Tomēr uz spēles iznākumu tas būtisku iespaidu neatstāja. Komandu var paslavēt par labu un agresīvu aizsardzību, kurai treniņos veltīts daudz laika un kurai jākļūst par šīs komandas trumpi.Arī darāmā vēl daudz un daudzo spēlētāju iztrūkumi radījuši plašu darba lauku. Sestdienas spēlē Latvijas valstsvienībā pirmo spēli aizvadīja Linda Rubene un Dita Rozenberga, vakar Laura Audere.

“Izdevās aktīva un plaša spēle uzbrukumā, izmantojot mūsu ārējās līnijas spēlētāju labākās īpašības. Uzdevums bija likt bumbai kustēties, meklējot iespējas brīviem tālajiem un pustālajiem metieniem. Tas tika izdarīts. Sākumā mazliet pievīla precizitāte, bet spēles gaitā tā uzlabojās. Šādu stilu attīstīsim, jo mums nav varenu centra spēlētāju, lai visu uzbrukumu stratēģiju balstītu uz spiedienu pretinieču soda laukumā. Turpināsim spēlēt ātri,” pēc Latvijas izlases pirmās šīgada uzvaras sprieda galvenais treneris Aigars Nerips.

25. maijā Latvijas izlase Rīgā sacentīsies ar Lietuvu, pēc tam divi pārbaudes turnīri Zviedrijā un Čehijā, Eiropas čempionāta pirmā spēle 15. jūnijā pret turnīra saimniecēm Franciju.

 

PĀRBAUDES SPĒLES

Latvija – Nīderlande 62:52 (14:12, 30:23, 51:35). Babkina 16, Horelika 12, Kārkliņa 11, Eibele 9, Brumermane 8+9AB, Krastiņa 3, Liepkalne 2, Rozenberga 1, Šurkusa, Silarāja, Laksa, Rubene.

Latvija – Nīderlande 57:46 (17:14, 30:25, 37:37). Eibele 16+10AB, Šurkusa 14, Jākobsone, Kūlīte pa 5, Horelika, Rozenberga pa 4, Krastiņa 3, Silarāja, Liepkalne, Eglīte pa 2, Laksa, Rubene, Audere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+