×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Pirmdien ap 1500 bērnu no visas Latvijas dosies karnevāla gājienā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 8. septembrī, kas ir starptautiskā Rakstpratības diena, plkst. 11:30 norisināsies vērienīgais un krāšņais karnevāla gājiens bērniem “Gribu iet uz bibliotēku!”, kurā piedalīsies ap 1500 bērnu no visas Latvijas, portālam LA.lv pastāstīja LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

Diemžēl Rīgas domes Satiksmes departaments pirms pāris dienām izlēmis par Akmens tilta slēgšanu satiksmei karnevāla laikā pieprasīt 4000 eiro, tādējādi 1500 bērnu gājienam būs jāpaliek tikai uz ietves, liecina ieraksts pasākuma režisores Kristas Burānes Twitter kontā.

Bērnu dosies no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz Gaismas pili, demonstrējot pašu izveidoto karnevāla tērpu par mīļākās grāmatas tēmu. Viņiem būs iespēja saņemt balvas, vērot cirka priekšnesumus, piedalīties Gaismas pils, tās lasītavu, pakalpojumu un iespēju iepazīšanas spēlē, radošajās darbnīcās un citās izzinošās aktivitātes. Karnevāla noslēgumā ar īpašu koncertu bērnus priecēs Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris.

Pasākuma režisore Krista Burāne uzsver, ka karnevāls ir svētki tiem bērniem, kuri mīl grāmatas un savā iztēlē draudzējas ar visdažādākajiem pasaku un literāro darbu varoņiem. “Mēs vēlamies, lai šis gājiens kļūst par piedzīvojumu, kurā gan bērni, gan fantāzijas tēli no dažādām grāmatām satiekas un kopīgi paveic labu darbu – uzveic muļķības melnos kraukļus. Arī tos, kuri mājo pieaugušo prātos, kas uzskata, ka bērni nelasa un bibliotēka viņiem nav vajadzīga. Gājiens būs prieka pilns un skaļš apliecinājums tam, ka Latvijā aug gudri bērni un jaunieši, kuriem piemīt zināšanu un iztēles spēks,” saka Burāne.

Tā kā jaunajai bibliotēkas ēkai – Gaismas pilij – ir spēcīgs metaforiskais un vizuālais tēls, kas iekļauj atsauces uz latviešu tautas teikās minēto Stikla kalnu, kā karnevāla simboliskie vadmotīvi izmantoti elementi no Raiņa lugas “Zelta zirgs”, kurā Antiņš jāja Stikla kalnā modināt dusošo princesi Saulcerīti. Tādējādi arī Gaismas pilī bērni ar savu gudrību un bibliotēkas septiņu Gudro palīdzību piedalīsies Saulcerītes modināšanā.

8. septembrī tiks prezentēta arī bērnu eseju grāmata “Atmodināt Saulcerīti”, kas ir projekta “Gribu iet uz bibliotēku!” daļa, atgādināja Zilberts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+