×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. februāris, 2012
Drukāt

Pirmdien būs skaidrs, vai “Eirovīzijā” drīkstēs izmanot dzīvo uguni

uguns

Galīgais lēmums par to, vai nākamnedēļ gaidāmajā “Eirodziesmas 2012” finālā Elizabetes Zagorskas priekšnesumā būs atļauts izmantot dzīvo uguni, tiks pieņemts pirmdien, 13.februārī.

Par to aģentūru LETA informēja teātra nama “Jūras vārti” apakšīrnieka – Ventspils kultūras centra – direktore Valda Gulbe. Viņa atzina, ka patlaban pastāv bažas, jo dzīvās uguns izmantošana priekšnesumā ir riskanta, tomēr “nē” vēl nevienam neesot pateikts.

“Pašlaik tiek izvērtēti visi “par” un “pret”, bet galējo atbildi mēs vēl neesam snieguši. To mēs sniegsim tikai pirmdien no rīta. Šo lēmumu pieņems tas, kurš ir atbildīgs par ugunsdrošību saskaņā ar Ventspils pilsētas domes [akceptēto kārtību], jo tā ir domes māja,” sacīja Gulbe.

Teātra nama “Jūras vārti” vadītājs, SIA “Kurzemes filharmonija” valdes priekšsēdētājs Māris Valtenbergs aģentūrai LETA norādīja, ka arī viņam, protams, ir bažas par drošību, ja priekšnesumā tiks izmantota dzīvā uguns, tomēr vienlaikus Valtenbergs pilnībā uzticoties Ventspils kultūras centram.

“Ja viņi pieņems pozitīvu lēmumu, tad man nebūs iemesla stāties ceļā,” sacīja “Jūras vārtu” vadītājs. Viņš skaidroja, ka saskaņā ar slēgtajiem līgumiem pilna atbildība par “Eirodziesmas 2012” fināla šova ugunsdrošību ir jāuzņemas apakšīrniekam – Ventspils kultūras pārvaldei.

Kā ziņots, Zagorskas producents Juris Millers iepriekš sacīja, ka Ventspils kultūras pārvalde, kas ir apakšīrnieks šim pasākumam “Jūras vārtos”, baidās, ka priekšnesums varētu nebūt drošs, neskatoties uz to, ka ir iesniegti visi saskaņojumi un licences.

“Šo uguns priekšnesumu taisa viens no labākajiem un senākajiem Latvijas pirotehniķiem – Ilmārs Āboliņš, kurš 25 gadus strādājis Latvijas teātros, kino un lielo pilsētu uguņošanās. Tas ir cilvēks, kurš ir profesionālis. Patlaban šī priekšnesuma mākslinieki ir neziņā par to, vai viņu numuru atļaus vai neatļaus rādīt,” akcentēja Millers.

“Ja no Ventspils puses būs prasība kaut minimāli mainīt šo numuru, tad Zagorska apsvērs iespēju izstāties no tālākas dalības šajā konkursā. Tāpat Eiropas Raidorganizāciju apvienībai (EBU) tiks iesniegta petīcija vispār anulēt Latvijas uzvarētāju, lai kurš arī būtu uzvarējis. Ja tiks pieņemts lēmums neļaut dziedātājai parādīt priekšnesumu, ar kādu viņa uzvarēja savā pusfinālā, tad tas var beigties ar to, ka Latvija šogad no starptautiskā konkursa var tikt diskvalificēta,” sacīja Millers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+