Dabā
Laika ziņas

Pirmdien daudzviet gaidāms lietus. Bet nedēļas beigās laba prognoze 16

Foto-Fotolia

Pirmdien laika apstākļus turpinās noteikt ciklons; tā centrs virzīsies pāri Baltijas jūrai uz dienvidiem. Naktī vairāk līs Kurzemē un Latgalē, bet citviet debesis skaidrosies, vietām veidosies migla. Pūtīs mērens dienvidu puses vējš, kas pakāpeniski iegriezīsies no austrumu puses, un piekrastē būs brāzmains.

Arī otrdien un trešdien Latvija atradīsies aktīvu ciklonu ietekmē, tādēļ abas dienas būs lietainas. Vietām lietavas var būt arī stipras. Līdz ar to Latvijas upēs ūdens līmenis nokrišņu ietekmē pārsvarā turpinās paaugstināties, straujāk Kurzemes un centrālās daļas upēs. Dominēs rietumu puses vēji, kas piekrastē būs brāzmaini.

Gaiss naktīs atdzisīs līdz +3…+8 grādiem, skaidras debess apstākļos gan būs aukstāks +1…+2, savukārt jūras ietekmē siltāka nakts būs piekrastē – līdz +10. Maksimālā gaisa temperatūra dienā sasniegs +9…+14 grādi.

Naktī uz ceturtdienu īslaicīgi pastiprināsies augsta spiediena atzars- lai gan debesis skaidrosies brīžiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Bet jau dienas laikā Latviju no rietumiem sasniegs jauns ciklons un ar to saistītas atmosfēras frontes, kas noteiks laika apstākļus līdz pat sestdienai.

Brīvdienās atmosfēras spiediens paaugstināsies. Lai gan laiks būs mākoņains, biežāk spīdēs saule. Līdz ar to arī lietus pamatā mitēsies, gaidāms vien neliels īslaicīgs lietus atsevišķos rajonos. Toties Latvijā ar dienvidrietumu vēju ieplūdīs siltāka gaisa masa. Tas nozīmē, ka dienā maksimālā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +12…+15 grādiem. Savukārt naktī gaiss atdzisīs līdz +7…+12, vietām līdz +4.

LA.lv