Dabā
Laika ziņas

Pirmdien līdz +23 grādiem. Tikai nedēļas beigās veidosies lietus mākoņi0

Pirmdien visā Latvijā būs sauss un saulains laiks, prognozē sinoptiķi.

Gaisa temperatūra pēcpusdienā sasniegs +21..+23 grādus, vēsāks laiks saglabāsies lielā daļā piekrastes, kur gaiss iesils līdz +12..+19 grādiem.

Pūtīs lēns vējš, Kurzemē un Vidzemē gaidāms arī mērens rietumu vējš.

Rīgā saule gaisu sasildīs līdz +22 grādiem, vēsāk būs jūras tuvumā, jo lēnu mainīga virziena vēju nomainīs jūras brīze.

Laikapstākļus nosaka anticiklons. Atmosfēras spiediens visā valstī 769-770 dzīvsudraba staba milimetru jūras līmenī.

Nedēļa pārsvarā sausa un saulaina, nedēļas beigās veidosies gubu-lietus mākoņi

Nedēļas sākumā un vidū virs Baltijas valstīm saglabāsies paaugstināts atmosfēras spiediens, tādēļ mākoņu daudzums būs neliels un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Naktīs un no rītiem, pierimstot vējam, atsevišķos rajonos veidosies migla, dūmaka.

Nedēļas vidū vējš iegriezīsies no ziemeļaustrumiem, austrumiem un piekrastē nedaudz pastiprināsies. Gaiss naktīs atdzisīs līdz +3…+8 grādiem, un vietām zāles virskārtā veidosies salnas. Savukārt dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +18…+23 grādiem, un tikai piekrastes rajonos būs vēsāks laiks – tur gaiss dienā iesils vien līdz +11…+16 grādiem.

Nedēļas otrajā pusē Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss un termometra stabiņš pakāpsies līdz +20…+25 grādiem. Naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz +7…+13 grādiem valsts austrumu daļā un līdz +13…+16 grādiem valsts rietumu daļā.

Darba nedēļas izskaņā Latvijai pietuvosies atmosfēras fronte, un tās ietekmē veidosies gubu-lietus mākoņi, kas nesīs arī pērkona lietusgāzes.

Brīvdienās mākoņu daudzums būs mainīgs, daudzviet veidosies gubu-lietus mākoni, kas vietām nesīs īslaicīgu lietu, pērkona negaisu.Pūtīs lēns vējš, un saglabāsies silts laiks -dienā līdz +17,+22 grādiem, bet naktī +8,+13 grādu robežās.

LA.lv