×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. janvāris, 2016
Drukāt

Pirmdien Rīgā ieviesīs tā saucamās “puteņa biļetes”; autovadītāji sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Tramvaji Krišjāņa Barona ielā.

Sakarā ar meteorologu prognozēm par gaidāmo stipro snigšanu pirmdien, 11.janvārī, Rīgas autovadītāji sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, jeb tiks ieviestas tā saucamās “puteņa biļetes”. Snigšana tiek solīta aptuveni no plkst.14, aģentūru LETA informē Rīgas domes sabiedrisko attiecību daļa.

Pamatojoties un Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, attiecīgu rīkojumu izdos Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR). Nepieciešamības gadījumā “puteņa biļešu” periods tiks pagarināts, par ko tiks paziņots atsevišķi.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) aicina autovadītājus izmantot šo iespēju, lai satiksmes sastrēgumstundu laikā tiktu atvieglots ielu tīrīšanas darbs. “Jo vairāk autovadītāju atstās savas automašīnas rītdien mājās, jo mazāki būs sastrēgumi vakarā un ātrāk varēs novākt sniegu,” saka pilsētas mērs.

Par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam. Šo iespēju var izmantot jebkura no ģimenes pilngadīgām personām, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Tas apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis.

Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipru nokrišņu laikā ziemas periodā, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu. Šobrīd pilsētā turpinās brauktuvju tīrīšana un sniega izvešana pēc intensīvās snigšanas 3.janvārī, kas galvaspilsētā atnesa vairāk nekā 20 centimetru biezu sniega segu. Jaunu nokrišņu gadījumā ielu tīrīšanas darbs intensīvas satiksmes apstākļos tiktu ievērojami apgrūtināts.

Pirmo reizi tā saucamās “puteņa biļetes” pašvaldība ieviesa 2012.gada decembrī. Sakarā ar maigajām ziemām un mazo sniega daudzumu pēdējo gadu laikā “puteņa biļešu” ieviešana nebija nepieciešama.

Vai "puteņa biļetes" autovadītājiem atslogo satiksmi Rīgā sliktos laika apstākļos?

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tā ir iespēja piemaksāt Rīgas satiksmei kā kompensāciju,jo nav iespējams saskaitīt cik braukuši bez maksas. Var rakstīt jebkuru ciparu ar vienu vai daudzām nullēm.Bez tam ģimenē ,kur viena mašīna,var uzrādīt tikai vienu tehnisko pasi(ja viena mašīna) un pārējie lai soļo kājām.Visu ziemu jāievieš šīs biļetes,jo kāda pārsla varbūt nokritīs.

  2. Vai tā braukšana par brīvu attiecas arī uz Rigas viesiem? Ja es atbraucu līdz Rīgai ar savu transportu, vai ir iespējas atstāt braucamo piepilsētā drošā stāvvietā? Vai iebraucis Rīgā ar autobusu, vilcienu , varu pārvietoties ar sabiedrisko transportu uzrādot tehnisko pasi? Labprāt izmantotu iespēju aizbraukt līdz Juglai un tālāk braukt ar tramvaju, bet vai mašīnu drošā vietā varēšu atstāt?

  3. Autovadītāji sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.Kuriem nav autovadītāju tiesības tie maksās par pilnu samaksu.Kur ir taisnība? Ušakova populistiskā reklāma par remontiem ir utopiska.
    Rīgā, Ķengaragā vēl joprojām ir vietas kur vajadzētu nomainīt ielas segumu, kuras nav labotas no Padomju laikiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+