Latvijā
Sabiedrība

Pirmdien ugunsgrēkā Saldus novadā gājuši bojā divi cilvēki0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Ivars Soikāns/LETA

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18.februāra plkst. 6.30 līdz 19.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu un 15 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD.

Naktī plkst. 00.05 VUGD saņēma izsaukumu uz Saldus novadu, kur no saimniecības ēkas bija redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka 35m2 platībā deg saimniecības ēka. Ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki. Plkst. 1.58 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novadu, kur no daudzstāvu dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkā ir izveidojies sadūmojums un 10m2 platībā deg sadzīves mantas un mēbeles.

Pirms VUGD ierašanās kaimiņi no degošā dzīvokļa caur logu izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 21.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.59 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu daudzstāvu māju Rīgā, kur no dzīvojamās mājas pagraba bija jūtama deguma smaka.

Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka no daudzstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpas nāk dūmi. Izmantojot glābšanas maskas, ugunsdzēsēji glābēji izglāba trīs cilvēkus, līdztekus ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 21 cilvēku un divus mājdzīvniekus.

Saistītie raksti

Ugunsgrēkā cieta trīs cilvēki, kuri tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst. 1.43 ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 25m2 platībā dega pagrabā izbūvēts šķūnis un sadzīves mantas.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, koka dobums, sodrēji divu ēku dūmvados, lapene, šķūnis, saimniecības ēka un šķūnis.

LA.lv