Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
29. februāris, 2016
Drukāt

1936. gada 29. februārī

29feb_Stradins_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 29. februārī, “Jaunākās Ziņas”, atsaucoties uz Latvijas vēža apkarošanas biedrības sekretāra doktora Paula Stradiņa ziņojumu, uzsvēra, ka valstī aug vēža slimnieku skaits.

Tikai laikā no 1935. gada 1. aprīļa līdz 1936. gada februārim slimnīcās oficiāli bija reģistrēti ap 2000 slimnieku, kamēr kopējo skaitu lēsa uz 10 tūkstošiem. “Līdz šim valsts un sabiedriskās organizācijas maz vērības piegrieza, lai mirstību mazinātu. Patlaban mirstība no vēža slimības ievērojami pārsniedz mirstību no tuberkulozes. Novērojumi rāda, ka pacienti griežas pēc palīdzības tikai tad, kad palīdzība vairs nav sniedzama. No 392 slimniekiem, kas pagājušajā gadā ārstējās 2. pilsētas slimnīcas vēža nodaļā, tikai 28% varēja izdarīt operāciju un 72% bija neoperējami, respektīvi, nedziedināmi,” norādīja Stradiņš. Slimība tolaik tika ārstēta gan ar apstarošanu, gan “ar dažādām vakcīnām un potēm”. Ķirurgs Pauls Stradiņš bija Latvijā pirmais, kurš pievērsās šīs nelaimes savlaicīgai diagnosticēšanai un sistemātiskai ārstēšanai.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+