Dabā
Medības

Pirmie angļu sportinga sērijas posmi Zvārdē aizvadīti0


Sacensību ainiņa Zvārdes šautuvē.
Sacensību ainiņa Zvārdes šautuvē.
Foto no personiskā arhīva.

Sākusies aktīvā sporta sezona, un uz pirmajām sacensībām pulcējas arī šaušanas entuziasti. Marta vidū, sešpadsmitajā un divdesmit ceturtajā datumā, notika pirmie divi Zvārdes šautuves angļu sportinga 2019. gada sērijas posmi.

Pirmajā posmā, kas norisinājās 16. martā, piedalījās 43 šāvēji no Latvijas un Lietuvas, turklāt kaimiņvalsti pārstāvēja seši sportisti.

“Ja ņem vērā, ka tas ir tikai pats sākums, tad var teikt, ka dalībnieku pat bija daudz. A grupā bija sešpadsmit dalībnieku, B – deviņi, C grupa bija pati lielākā, un tajā startēja divdesmit viens sportists, bet D mednieku grupā uz trases gāja pieci šāvēji,” pastāstīja Zvārdes šautuves instruktors Toms Erviks.

Viņš atklāja, ka trasē sacentušies gan labi pazīstami sportisti, tādi kā Ēriks Bergs un Juris Lazdiņš, Ģirts Runnis un Reinis Kabiņeckis, un pavisam jauni censoņi. D grupa bija pati mazākā. Šajā ļoti mainīgajā grupā savā starpā sacenšas mednieki, kuriem jāsašauj 50 mērķi. Liela daļa ļoti ātri saprot, ka ar to ir par maz, un pāriet uz C grupu, kur ir četras sērijas jeb 100 mērķi. Mednieku grupā sacentās pieci cilvēki, viņu vidū vienīgā daiļā dzimuma sacensību dalībniece Dodo Davidova, kura izcīnīja trešo vietu. Otrais Aliks Semjonovs. Labāko rezultātu mednieku grupā uzrādīja Rihards Kimtis, kurš sašāva 20 no 50 mērķiem.

Atskatoties uz pirmo šī gada angļu sportinga sērijas posmu, Toms Erviks atklāj savu un dalībnieku skatījumu: “Laiks, protams, varēja būt labāks, taču sacensību norisi tas neietekmēja. Gan pieredzējušajiem sportistiem, gan jaunpienācējiem sacensības patikušas, un trase šķitusi interesanta.”

“Zvārdes angļu sportinga trasē šķīvīšu lidojuma sarežģītība ir klasificējama kā vidēji grūta un grūta, faktiski A līmenī. Par šaušanas trajektoriju grūtības pakāpi liecina arī rezultāti. Protams, savas korekcijas ieviesa arī laika apstākļi, taču daļai dalībnieku mērķi bija pārāk grūti. No otras puses, ir vērtīgi startēt tāda līmeņa trasē, jo tas dod pieredzi. Šāvējiem ir jāgūst bauda no tā, ko viņi dara, no piedalīšanās sporta pasākumos,” atskatoties uz Zvārdes angļu sportinga pirmo posmu, sacīja šaušanas sporta entuziasts Juris Lazdiņš.

“Jāsaka, ka atsevišķi mērķi būtu koriģējami, taču kopumā trase ir interesanta. Zvārdē ir reljefs un plašums, kas nodrošina interesanti pavadītu laiku. Angļu sportings faktiski nozīmē tādu kā medību pastaigu – kā senajos laikos, kad mednieki devās pārgājienā pa platībām, medīja fazānus, irbes, zaķus un baudīja medību atmosfērā pavadīto dienu. Tādai ir jābūt arī šaušanas dienai angļu sportinga trasē,” savu komentāru sniedz Juris Lazdiņš.

Martā angļu sportinga sērijas posmi notika divas nedēļas pēc kārtas, taču turpmāk tie norisināsies ik pa divām nedēļām. Visa informācija par Zvārdes angļu sportinga sēriju būs Latvijas Sportinga federācijas mājaslapā. Zvārdes šautuves mājaslapa zināmu iemeslu dēļ ir bijusi atstāta novārtā. Tagad, kad trase pamatā ir ierīkota, tiks veltīts laiks arī zvardessautuve.lv, kur drīzumā parādīsies informācija arī par angļu sportinga sacensībām.

Vairāk lasiet žurnāla Medības aprīļa numurā

LA.lv