Alternatīvs mobilo maksājumu risinājums – aproces un uzlīmes ar bezkontakta tehnoloģiju pielietojumu, ko, norēķinoties par pirkumiem, izmanto tāpat kā viedtālruni, pietuvinot uzlīmi vai aproci terminālim.
Alternatīvs mobilo maksājumu risinājums – aproces un uzlīmes ar bezkontakta tehnoloģiju pielietojumu, ko, norēķinoties par pirkumiem, izmanto tāpat kā viedtālruni, pietuvinot uzlīmi vai aproci terminālim.
Foto – Ieva Leiniša/LETA

Pirmie Baltijā maksāsim ar viedtālruni 0

Bankas “Citadele” klienti kopš pagājušās nedēļas var norēķināties par pirkumiem, izmantojot viedtālruni.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Lasīt citas ziņas

Jaunajai tehnoloģijai ir būtiska priekšrocība – kamēr ar bezkontakta karti var apmaksāt rēķinu tikai līdz 10 eiro vērtībā, ar vied­tālruni var iegādāties preces un pakalpojumus līdz 300 eiro dienā. Turklāt ar viedtālruni var norēķināties visur, kur iespējami bezkontakta norēķini, – Latvijā šādi termināļi ir apmēram pusē vietu, kur var norēķināties ar bezskaidru naudu.

Investēts vairāk nekā viens miljons eiro

CITI ŠOBRĪD LASA

“Citadeles” biznesa stratēģijas ieviešanas un biznesa attīstības vadītājs Vladislavs Mironovs pastāstīja, ka viedtālruņu izmantošana maksājumiem ir loģisks maksājumu evolūcijas turpinājums. “2007. gadā parādījās pirmais viedtālrunis, bet tagad tā jau ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Telefoniem attīstoties, fotokameras esam atstājuši mājās. Nu varēsim mājās atstāt arī makus, jo skaidra nauda zaudē popularitāti un jau 35% iedzīvotāju vēlētos maksāt digitāli,” argumentus par digitālo maksājumu nepieciešamību izklāstīja V. Mironovs. Apmēram 80% Latvijas iedzīvotāju ir vied­tālrunis un to skaits turpina augt. Turklāt 18 – 45 gadu vecuma kategorijā viedtālruņu īpašnieku skaits ir vēl lielāks – 90%. Līdz 2020. gadam pasaulē būs trīs miljardi viedtālruņu un digitālie maksājumi sastādīs 38% no visiem maksājumiem, kas būs par 17% vairāk nekā šobrīd.

“Esam pirmie Baltijā ar šādu risinājumu un projektā esam investējuši vairāk nekā miljonu eiro. Esam tehnoloģiju izmēģinājuši arī vairākās Eiropas valstīs, un viss strādā. Nebūs tā, ka, šķērsojot robežu, pakalpojums jums būs liegts,” piebilst V. Mironovs.

Kā ar drošību?

“Citadeles” IT un tehnoloģiju stratēģijas un attīstības vadītājs Slavomirs Mizaks norādīja, ka mobilie maksājumi ir ļoti droši un “Citadeles” risinājums atbilst drošības standartiem. “Bez viedtālruņa atbloķēšanas piedāvājam veikt pirkumus līdz 50 eiro. Virs šīs summas obligāti nāksies atbloķēt tālruni – vai nu ar PIN kodu, pirkstu nospiedumu, vai jebkuru citu atbloķēšanas mehānismu, izņemot sejas vai acu atbloķēšanu. Tāpat piedāvājam klientiem noteikt citu pirkumu limitu līdz 50 eiro, līdz kuram nav nepieciešams ievadīt PIN, kā arī var noteikt maksimālo summu, kuru varat samaksāt ar tālruni. Lietotnē var arī pilnībā atslēgt iespēju veikt šādus maksājumus,” sacīja S. Mizaks, piebilstot, ka vied­tālruņu īpašniekiem jāpalīdz arī pašiem sev, obligāti atjauninot “Citadeles” lietotni un tālruņa operētājsistēmu.

Lai lietotu jauno pakalpojumu, pirmkārt, jābūt “Citadeles” klientam. Nepieciešams arī viedtālrunis – vismaz “Android 4.4” versija ar NFC tehnoloģiju un obligāts nosacījums – jebkāda veida, taču ekrāna bloķēšanas funkcija (izņemot sejas un acu atpazīšanas tehnoloģiju). Arī mobilais internets būtu vēlams. Jā, “iPhone” lietotāji apdalīti, taču ne aizmirsti – citu operētājsistēmu lietotājiem “Citadele” piedāvā iegādāties vai īrēt īpašas aproces vai uzlīmes ar bezkontakta tehnoloģiju, kas kalpos kā alternatīva “Android” tālrunim. Tāpat pagaidām noteikti jābūt “MasterCard” vai “Maestro” karšu īpašniekam (“Visa” u. c. vēl jāpagaida), un tālrunī nepieciešams lejupielādēt “Citadeles” lietotni.