AFP/LETA

Pirmie četri ceturtdaļfinālisti: ASV, Francija, Slovēnija, Spānija 0

Zvaigžņotā ASV vīriešu basketbola izlase sestdien pārliecinoši iekļuva Spānijā notiekošās Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, ar rezultātu 86:63 (23:13, 19:14, 24:11, 20:25) astotdaļfināla cīņā pārspējot Meksiku,  pie vietas labāko astoņniekā tika arī Francija, Slovēnija un Spānija. .

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Pašreizējā čempionvienība ASV turnīra ceturtdaļfinālā spēkosies ar Slovēnijas izlasi, kas spēlēs vidū ar varenu izrāvienu ieguva pārliecinošu vadību, tomēr spēles izskaņā atļāva Dominikānai pietuvieties l;īdz viena metiena tiesai. Pēdējās piecās minūtēs slovēņi nospēlēja pārliecinošāk.

Tikmēr Francijas izlase saistošā spēles izskaņā ar 69:64 (7:15, 16:7, 23:12, 23:30) uzvarēja Horvātiju, kas cīņas pēdējā minūtē pēc teju veiksmīgas atspēlēšanās panāca divu punktu deficītu un tika pie uzbrukuma iespējas. Bojana Bogdanoviča vēlāk sekojušais trīspunktu metiens nebija precīzs, kas ļāva Francijai uzvaru nosargāt. Ceturtdaļfinālā Francijas izlasi gaida pamatīgs pārbaudījums – mājiniece Spānija, kurai astotdaļfināls bija vien iesildīšanās izslēgšanas spēļu režīmā.

Pārējās četras astotdaļfināla spēles – Grieķija pret Serbiju, Brazīlija pret Argentīnu, Lietuva pret Jaunzēlandi un Turcija pret Austrāliju – risināsies svētdien. Pēc grupu turnīra no sacensībām izstājās Irāna, Ēģipte, Filipīnas, Puertoriko, Ukraina, Somija, Angola un Dienvidkoreja.

PASAULES KAUSS SPĀNIJĀ

CETURTDAĻFINĀLS

ASV – Meksika 86:63 (23:13, 42:27, 66:38). Karijs 20, Tompsons 15, Hārdens 12; Aijons 25, Martinezs, Gutjerezs pa 7.

Francija – Horvātija 69:64 (7:15, 23:22, 46:34). Batums 14, Furnjē 13, Želabale 11; Bogdanovičs 27, Tomičs 17, Simons 6.

Slovēnija – Dominikāna 71:61 (15:15, 38:28, 54:48). Z. Dragičs 18, G. Dragičs 12, Slokars 9; Feldeins 18, Martinezs 12+11AB, Baezs 9.

Spānija – Senegāla 89:56 (23:17, 41:28, 62:43). P. Gasols 17, Kalderons, Reijess, Ibaka pa 11; Faijē, Badži pa 12.