Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Pirmie foto no Jupitera orbītas

Foto - NASAFoto - NASA

ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) zonde “Juno” no Jupitera orbītas pārraidījusi pirmo fotouzņēmumu.

Augstas izšķirtspējas fotokamera ir veiksmīgi izturējusi piecu gadu ilgo ceļojumu uz Jupiteru un ieiešanu tā orbītā. Krāsu uzņēmumā redzams Jupiters un trīs no tā četriem pavadoņiem: Eiropa, Ganimēds un Jo. NASA norādīja, ka šis uzņēmums esot zemas izšķirtspējas, taču pēc pāris nedēļām “Juno” pārraidīs labāku.

Galvenais “Juno” uzdevums ir noskaidrot, cik daudz uz Jupitera ir ūdens un vai planētas kodols ir ciets vai arī tā viscaur sastāv no gāzveida vielām. Nākamos 20 mēnešus zonde apriņķos Jupiteru, atrodoties ap 5000 km augstumā virs tā, un būs vistuvākais planētai pielidojušais kosmosa aparāts. Misija izmaksājusi 1,1 miljardu dolāru, un tās ietvaros “Juno” nolidojusi 2,8 miljardus kilometru. “Juno” ceļā devās 2011. gada 5. augustā.

Pievienot komentāru

INFOGRAFIKA. Pieaug atbalsts spīdzināšanaiVai sagūstītos ienaidnieka kaujiniekus drīkst spīdzināt, lai iegūtu svarīgu militāro informāciju? (%)
Draugiem Facebook Twitter Google+