×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Pirmie ķekaru tomāti Latvijā


Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Piektdien uzņēmums ”Latgales dārzeņu loģistika” Kārsavas novada Mežvidu pagastā apmēram 20 kilometru attālumā no Krievijas robežas atklāja ziemas siltumnīcu kompleksu ”Mežvidi”, kura platība sasniedz 5360 kvadrātmetrus un kurš izmaksājis 1,5 miljonus eiro (Eiropas nauda no Lauku atbalsta dienesta fonda 22 procentu apmērā, pārējais – „Nordea” bankas kredīts). 


Šobrīd vairāk nekā sešu metru augstajā stikla celtnē, kur neparastais plašums ļauj uzturēt stabilāku mikroklimatu, ar vietējā kurināmā un somu papildu apgaismojuma sistēmas palīdzību gatavojas pirmie ķekaru tomāti Latvijā. Nākamgad pirmos tomātus pircējiem paredzēts piegādāt jau februāra pirmajā pusē.

”Nākotnē mums paveras iespēja siltumnīcu platības palielināt līdz diviem hektāriem un šajā nomaļajā Latgales vietā sadarbībā ar Kārsavas novada pašvaldību vēl vairāk attīstīt dzīvei un darbam piemērotu vidi,” pēc daudzajiem paldies savai komandai, Lauku atbalsta dienestam un sadarbības partneriem uzsvēra SIA ”Latgales dārzeņu loģistika” līdzīpašnieks un valdes loceklis Edgars Romanovskis.

Latvijas bioenerģijas asociācijas valdes loceklis Edgars Vīgants un Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka slavēja ”Mežvidu” projekta īstenotājus par vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu, kas pēc iegūstamās siltumenerģijas izmaksām ir trīsreiz lētāka nekā enerģija no dabasgāzes. Pašlaik siltumnīcas apsildīšanā kā kurināmo izmanto šķeldu, bet jau rudenī blakus tai būs gatava koģenerācijas stacija, kas no biomasas ražos gan elektrību, gan siltumu. Ar laiku paredzēts no dūmgāzēm atdalīt ogļskābo gāzi, kas siltumnīcās veicinās fotosintēzes procesu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+