×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Pirmie Lietuvā uzņemtie bēgļi vēršas tiesā (24)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Pirmā irākiešu ģimene, kas Lietuvā ieradās decembra vidū un tika uzņemta saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) bēgļu izvietošanas programmu, iesūdzējusi tiesā Lietuvas Migrācijas departamentu, vēsta “Delfi.lt”.

Irākiešus neapmierina, ka departaments viņiem nav piešķīris bēgļa statusu, kas ļautu ģimenei pastāvīgi dzīvot Lietuvā, uzturēšanās atļauju pagarinot pēc pieciem gadiem.

Lietuvas Migrācijas departaments ģimenei piešķīris papildu tiesisko aizsardzību, kas ļauj ģimenei Lietuvā dzīvot divus gadus. Pēc tam lēmums tiek pārskatīts un, ja draudi, kuru dēļ ģimene pametusi dzimteni vairs nepastāv, viņiem var nākties atgriezties mītnes zemē.

Migrācijas departaments skaidro, ka no aizsardzības viedokļa šie statusi ir vienādi. Tie ļauj uzturēties Lietuvā un izmantot valsts piedāvātās integrācijas programmas.

Jau vēstīts, ka pirmie bēgļi, ko Lietuva uzņem, ir jauna, izglītota musulmaņu ģimene no Irākas. Tēvs mācījies vadības augstskolā un viņam ir pieredze gan celtniecības, gan vadības darbā, bet māte nav strādājusi algotu darbu. Ģimenē aug divi bērni un tā Eiropā ieradusies šogad.

Lietuvai paredzēts divu gadu laikā uzņemt kopumā 1105 bēgļus no tādām izcelsmes valstīm kā Sīrija, Irāka un Eritreja. Lielākā daļa no viņiem tiktu pārcelti no Itālijas un Grieķijas, neliela daļa arī no Turcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Arbeit macht Frei!

 2. Tad eiro pabalstus, dzīvokli un vel ko tur ( tūkstoti, kā Merkele solījusi) un t.t.

 3. Mja nekaunas un salasnas. Deportet wisus sos melnos okupantus!tulit te bus tas pats kas wacija uz ielas neiziesim un musu bernus sie lopi waros ara

 4. velns parāvis,kur šie ,,nabadziņi” rauj naudu lai tiesātos svešā zemē?Ja šamie uzstāda te,Eiropā,savus noteikumus,vajag sūtīt atpakaļ .

 5. Vienīgais, kas man sakāms- tas ir vakars uz ezera, kur nebūs pozitīva risinājuma! Vienīgais- to mazuļu ir žēl, jo viņš jau nav vainīgi, bet vecākus vajadzētu tiešām atpakaļ un lai tēvzemes labā rukā!

 6. Latvijai tas vēl priekšā !
  Migrantu tūkstotis(iespējamais)
  paralizēs jau tā kuslo
  tiesu sistēmu.

 7. vispar PIZĢEC kaut kāds

 8. Visus kas grib tiesāties - deportēt uzreiz Atbildēt

  Latvijā arī nedrīkst migrantiem dot bēgļu statusu.

 9. Un kas tas par likumu ka bēgli var apmesties uz mūžu kur nu ietadies. Karš beidzas un atpakaļ uz savu dzimteni.

 10. Nē nu kkas vienreizējs. Lai patriec viņus vispār nafig. Lai Lietuva viņiem nopērk biļeti atpakaļ.

 11. nu vot i prijehaļi!

 12. atkal bilde ar bērnu, lai iežēlinātu

 13. Nekādas pateicības, tikai prasības. Tas vien jau liecina, ka tie nav nekādi bēgļi, bet iefiltrēti ienaidnieki. Tādus no nometnes nedrīkst laist laukā.

 14. Vadības speciālistu Lietuvai netrūkst, nez vai melnu mājsaimnieču ar augstu duplikācijas skaitli tai vispār vajag.

 15. viens melns salašņa ir par daudz civilizētai eiropas valstij.

 16. Pretīgi.

 17. Lietuva dara pilnīgi pareizi – līdzko dzimtenē apstākļi normalizēsies, jādodas atpakaļ uz savu dzimto zemi. 2 gadi Lietuvā ir ilgs laiks. Bet paskatieties, kas par dūšu – TŪLĪT TIESĀJAS VĒL DEGUNU NEAPSILDĪJUŠI!!! PAR DAUDZ LECĪGI!!! TĀDUS VAJAG MĀCĪT PIE LAIKA UN NORĀDĪT, KUR VIŅI ATRODAS!!!! TE NAV IRĀKA!!! PALDIES, KA LIETUVA VISPĀR TĀDUS UZŅEM!!!

 18. Vispār tas taču nav vairs normāli. Nepaspēj ierasties jau tiesājas, ko tas viss nozīmē?

 19. ar visu sho cilveeku staigaashanu kkas nav kaartiibaa …

Draugiem Facebook Twitter Google+