Sports
Hokejs

Pirmie pīrāgi piedega 16

Foto – Juris Kalniņš

Rīgas “Dinamo” hokejisti Minskas kausa izcīņā Baltkrievijā zaudēja visās spēlēs un palika pēdējā, sestajā vietā. Komandas jaunajam galvenajam trenerim Sandim Ozoliņam (attēlā) pirmie pīrāgi piedega, tomēr liela skāde nav notikusi.

Punkti būs jāskaita KHL čempionātā, bet tagad Ozo un viņa palīgiem citi uzdevumi. Jaunajam leģionāru pulkam vajag adaptēties Eiropas lielajiem ledus laukumiem un treneru prasībām, turklāt vairākiem hokejistiem ir pārbaudes laika līgumi. Daži pirmo divu maiņu spēlētāji uz Minsku nemaz neaizbrauca, tādēļ komanda ir tapšanas stadijas pašā sākumā.

“Komanda mums ļoti forša un draudzīga. Veterāns vai jaunais – nav dalīšanas. Viens par otru cīnāmies,” Ņikitas Jevpalova sacītais apstiprina, ka Ozoliņš vēlas izveidot ne tikai taktikas shēmas, bet arī vienotu kolektīvu. “Pielāgojamies, meklējam labāko saspēli. Šoreiz bija liela skraidīšana turp un atpakaļ. Brīžiem nedaudz apjukām, bet tas ir normāli,” notikumus Minskā komentē kanādietis Karls Stolerijs.

Komanda vēl nav sākusi piestrādāt spēlei nevienādos sastāvos, kas mūsdienu hokejā ir ļoti svarīga. Droši vien arī tādēļ otrajā mačā pret Hantimansijskas “Jugru” vairākas reizes neizdevās izmantot skaitlisko vairākumu. Rīdzinieki divreiz bija vadībā, tomēr pārsvaru nenosargāja un zaudēja pēcspēles metienos – 2:3 (2:1, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1). Vārtus guva 18 gadus vecais Emīls Ģēģeris un Lūkass Lesio. Cīņā par piekto vietu pret Minskas “Dinamo”, kas sākās rīta pusē, agrāk pamodās mājinieki – 0:4 (0:0, 0:3, 0:1). Nākamā pārbaude – no 8. līdz 10. augustam Kaselē (Vācija), kur Rīgas “Dinamo” tiksies ar mājinieku komandu “Husskies”, Čehovas “Vitjaz” un Bratislavas “Slovan”.

Saistītie raksti
LA.lv