×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Pirmizrāde dokumentālai filmai “Laiks, kura nav. Mihails Tāls”

tals_mihails

Ceturtdien, 31. martā, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos Staņislava Tokalova dokumentālā filma “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” par astoto pasaules čempionu šahā Mihailu Tālu, kurš šogad svinētu savu 80 gadu jubileju.
Pirms pirmizrādes plkst.18 notiks simultānspēles seanss, kurā šaha lielmeistaram Aleksejam Širovam pretim stāsies jaunie Latvijas šaha talanti. Simultānspēle notiks uz kinoteātra Lielās zāles skatuves, un filmas pirmizrādes viesi spēli varēs vērot no zāles, kā tas parasti notiek arī šaha čempionātos.
Tāls ir dzimis un dzīvojis Rīgā. Tokalova filma “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” šahista 80.jubilejas gadā ļauj vēlreiz atgādināt gan Latvijas iedzīvotājiem, gan visai pasaulei par šaha ģēniju, kurš nesis Latvijas vārdu pasaulē, akcentē “Tal Residence” un Mihaila Tāla fonda pārstāvis Aleksejs Zagrebeļnijs.
Režisors mēģina ielūkoties Tāla daudzšķautņainās personības dziļumos – cik vien tas iespējams šodien un jaunākās paaudzes pārstāvim, tādam kā Tokalovs. Filmā tiek izmantoti arhīva materiāli, intervijas ar Tāla bērniem Žannu un Georgiju, kā arī ar šahista laikabiedriem – treneri Valentīnu Kirilovu, skolas biedru Ābramu Kleckinu, ārstu Rafailu Rozentālu un citiem.
Filma “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” ir scenārista un režisora, nacionālās balvas “Lielais Kristaps” saņēmēja Tokalova debijas filma dokumentālajā žanrā.
“Laiks, kura nav. Mihails Tāls” kinoteātrī “Splendid Palace” tiks demonstrēta līdz 30.aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+