Veselam
Ārstēšana

Pirmizrādi piedzīvos režisores Brigitas Eglītes dokumentālā filma “VIP Ķirurgs”0

Foto – LETA

2015. gada 28.janvārī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā pirmizrādi piedzīvos TV un filmu studijas “V.V.M. studija” dokumentālā filma “VIP Ķirurgs”. Portreta filma par leģendāro Latvijas ārstu, ķirurgu Viktoru Kalnbērzu.

Šā gada janvārī ir pabeigta jauna dokumentāla filma “VIP Ķirurgs” par Latvijā un pasaulē zināmo, talantīgo ķirurgu Viktoru Kalnbērzu.

Filma ļaus skatītājiem labāk iepazīt, atcerēties un neaizmirst dzīves gudru, leģendāru Latvijas ķirurgu, izgudrotāju, rakstnieku, fotogrāfu, kolekcionāru Viktoru Kalnbērzu – vienu no 100 Latvijas ievērojamākajam personībām.

Filmas režisore Brigita Eglīte : “esam izveidojuši filmu par Latvijas medicīnas lepnumu, kuru savulaik zināja un cildināja daudzviet pasaulē. Leģendārais 86 gadus vecais ķirurgs Viktors Kalnbērzs savā mūžā ir veicis nozīmīgas operācijas ne tikai dzimtenē, bet arī daudzviet pasaulē. Viņš bija pirmais ķirurgs, kurš Padomju Savienībā veica dzimuma maiņas operāciju, iemantojot dalītu valdošās varas vērtējumu savai profesionālajai darbībai, līdz pat iespējai, ka talantīgajam ķirurgam tiktu atņemts skalpelis… “VIP Ķirurgs” ir filma par interesantu mediķa likteni, īpatnējām sakritībām un cilvēku, kurš izveidojis muzeju par savu dzīvi”.

Saistītie raksti

Filmā iekļauti materiāli par sešdesmito, septiņdesmito un astoņdesmito gadu vēsturi, rosinot izzināt profesora dzīves pieredzi, ieklausīties asprātīgā un talantīgā stāstniekā. Interesantus faktus un dzīves situācijas par profesoru atcerēsies arī bijušais Valsts prezidents, ārsts traumatologs Valdis Zatlers, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš u.c.

Dokumentālās filmas “VIP Ķirurgs” pirmizrāde notiks 28.janvārī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Filmas autori – režisore Brigita Eglīte, operators Dainis Juraga, producente Ruta Dundure, “V.V.M. studija”, 2015. gads.

LA.lv