Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
9. janvāris, 2015
Drukāt

Pirmizrādi piedzīvos stāsts par pierobežu “Mežonīgā triloģija”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27. janvārī Arhitektūras un mediju centrā H2O6 Latvijas pirmizrādi piedzīvos “Dejas Anatomijas” izrāde – performance “Mežonīgā triloģija”, portālam LA.lv pastāstīja izrādes producente.

Dejas izrādes pirmā publiskā prezentācija notika šī gada augustā Marianhamā, Somijā, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dejas platformas “kedja 2012 – 2015” ikgadējā tikšanās reizē.

Izrāde – performance portretē Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienas pierobežu teritorijās, kur par galvenajiem jautājumiem ir izvirzīti vietējo iedzīvotāju vērtības un vietas kā identitātes veidotājas. Katra triloģijas katra daļa caur kustību, dzīvo mūziku un video stāstiem atklās spilgtākos vietējo iedzīvotāju identitātes veidojošos aspektus, kā no vēsturiskā, politiskā un sociālā, tā arī klimatisko apstākļu un teritoriālā skatpunkta.

“Mežonīgā triloģija” tapusi laikmetīgās dejas rezidenču programmas “Wilderness” ietvaros, kas radošai komandai 2013. gadā sniedza iespēju viesoties Dānijas ciematā Toflundē, Norvēģijas pilsētā Hammerfestā, taču 2014. gada vasaras sākumā pēc pašu iniciatīvas apmeklēja Indru – ciematu Latvijas austrumu pierobežā.

Izrādi veidojuši Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova, Edgars Šļakota, Laima Jansone, Anda Skrējāne, Raitis Ābele, Valentīns Nagibins, Arvīds Augšups, Anete Vanaga, Dāvis Burmeisters. Izrādes producente: Zane Estere Gruntmane

Pirmizrāde notiks 27. janvārī, izrādes – 28. un 29. janvārī plkst. 19 Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 (Ūdens ielā 6, Pārdaugavā). Biļešu cena 9 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem, ISIC, ITIC karšu īpašniekiem – 5 eiro.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+