×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Pirmklasnieka gatavība skolai: kādas veselības pārbaudes jāveic? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Skolas gaitu sākums bērnam ir jauns dzīves posms, līdz ar to slodze un pārbaudījums veselībai. Vai veikti visi nepieciešamie izmeklējumi?

Ģimenes ārste, pediatre Gerda Lielause iesaka sākt ar ģimenes ārstu vai pediatru, lai noteiktu bērna augumu, svaru, ādas stāvokli, varbūtējas alerģijas, kā arī saņemtu nosūtījumus asinsanalīzēm un urīna analīzēm. Tās atspoguļo iespējamos iekaisumus un palīdz noteikt dažādu slimību sākuma stadijas.

Bērniem līdz septiņu gadu vecumam atbilstīgi vakcinācijas kalendāram jāsaņem profilaktiskās potes pret masalām, masaliņām, cūciņām un pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, poliomielītu. Ja vecāki izvēlas bērnu nevakcinēt, viņam skolas apmeklējums, protams, netiek liegts, bet vecāki uzņemas atbildību par šo izvēli.

Pie acu ārsta svarīga ir ne tikai redzes pārbaude, bet būtiski ir noskaidrot, cik tālu no tāfeles klasē bērnam būtu jāsēž. Redze jāpārbauda katru gadu, jo pārspīlēta un nekontrolēta datora, mobilā telefona un televizora lietošana to būtiski ietekmē. Ja laikus tiek konstatētas redzes problēmas, līdz 11 gadu vecumam tās var novērst visefektīvāk.

Zobārsta apmeklējums nepieciešams, lai pārliecinātos, vai ir bojāti zobi, kā norit nomaiņa no piena uz kaula zobiem, vai veidojas pareizs sakodiens. Ieteicama vizīte pie zobu higiēnista, lai novērtētu mutes dobuma higiēnas paradumus un saņemtu padomus turpmākām rūpēm par zobiem.

Ja bērnam ir kāda hroniska slimība vai ģimenes ārsts uzskata, ka nepieciešami papildu izmeklējumi vai konsultācijas, var nākties apmeklēt neirologu, logopēdu, kardiologu, ortopēdu vai otolaringologu.

Pēc pārbaudēm ģimenes ārsts vai pediatrs medicīniskajā kartē novērtē bērna psihomotoro attīstību un piemēroto fizisko slodzi, norāda redzi, augumu, svaru, kā arī pārciestās infekcijas slimības, operācijas, alerģiskas reakcijas. Veselības karte jāiesniedz mācību iestādē un tai jāpievieno potēšanas pases kopija vai rakstisks vecāku atteikums no vakcinācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. viss jau tā ,bet lielākās rindas kā vakar atzina arī bkus pārstāve ir pie kardiologa un okulista,pat līdz 5 mēnešiem

  2. Kā redzams-vecākiem ir ko rauties,kamēr paveic to rinķa danci ar ārstiem.Labi,piekrītu.Bet kāpēc nevar ieviest vienu bērna veselības karti kā Vācijā,jo pie mums,ja bērns iestājas kādā sporta pulciņā,vecākiem vēlreiz jāgādā gan ģimenes ārsta zīme,gan Valsts Sporta medicīnas aģentūras apmeklējums,lai gan tajā pulciņā fiziskā slodze ir tikai divas reizes nedēļā pa 45 min,pie kam nodarbības vada treneris ar diplomu?Sporta medicīnas aģentūrā sūdzas, ka darbinieki netiek galā ar sīkajiem,bet pietrūkst kapacitātes sportotājiem,kuriem patiešām ir palielināta fiziskā slodze.

Draugiem Facebook Twitter Google+