×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
13. oktobris, 2016
Drukāt

Pirmklasnieka savaldīšanai izsauc policiju (52)

RPPRPP

Kāds pirmklasnieks mācību klasē trešdien sarīkojis pamatīgu jandāliņu un nācās izsaukt papildspēkus viņa savaldīšanai – pašvaldības policiju. Viņš pats paskaidroja, ka klasesbiedri viņu apsaukājuši.

Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieks, nodrošinot sabiedrisko kārtību pie izglītības iestādes, saņēma informāciju no skolotājas par kādu pirmklasnieku, kas bija izraisījis mācību klasē kautiņu ar deviņiem skolniekiem.

Zēns nevaldāmi skraidīja pa klasi. Skolēns aicināts iznākt no mācību telpas uz pārrunām par notikušo, taču tā vietā viņš nokrita uz grīdas un sāka kliegt. Bērns paņemts aiz elkoņiem un iznests no klases. Skolotāja atgriezās mācību telpā, lai nomierinātu pārējos bērnus.

Gaitenī pirmklasnieks centās pagrūst policistu un sita ar kāju pa mācību klases durvīm, kliedzot, ka viņš visus nogalināšot. Pēc policista vairākkārtīgiem aizrādījumiem zēns nomierinājās un pastāstīja, ka klasesbiedri viņu apsaukājuši, tāpēc arī izcēlies konflikts.

Sazvanīta skolēna māte, kura paskaidroja, ka savai atvasei ieradīsies pakaļ un jautājumu par dēla neadekvāto uzvedību risinās ar speciālistiem.

Sarunas laikā pie policista pienāca vēl viena skolēna māte, kura pastāstīja, ka šī neesot pirmā reize, kad skolēnam izcēlies konflikts ar klasesbiedriem. Vienā no konfliktiem skolēns draudējis viņas meitai ar šķērēm. Sieviete paskaidroja, ka par izteiktajiem draudiem ar iesniegumu vērsīsies Valsts policijā.

Neviens no konfliktā iesaistītajiem bērniem nebija guvis miesas bojājumus, uzsver policija.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Profesionāla katastrofa ir šī skola ! Dzirdēts ,kā skolotāji atbalsta klasesbiedru ņirgāšanos ,klasē klāstot kā apņirgtjamam un izmisumā iedzītam bērnam izsaukšot trako mašīnu un sasiešot trako kreklā. Tā tikai viena epizode. Un tālu ne pašvakā skola

 2. Ja šis stāsts nav izzīsts no pirksta ,tad pie speciālista jāved skolas pieauguši, bet domāju,obligāti jāierosina lieta ,kā mazu bērnu drīkst novest līdz šādam stāvoklim. Cik daudz pie mums tādu skolu un skolotāju ! Parasti visas nejēdzības tur pašu lokā. Bet tas ir vēl ļaunāk.Vecāki ,uzklausiet savus bērnus un aizstāviet ! Bērniem skolā nav jākļūst par vardarbības un cietsirdības upuriem.

 3. klasiski. Izvēlas kādu jūtīgāku bērnu un ņirgājas. Bara instinkti, pārējie bieži vien baidās nokļūt upura lomā un ,kaut nav agresīvi tendēti , pievienojas agresīvajiem. Agresīvie var būt 1-2 bērni ,vēlāk jau būs banda. Diemžēl arī daļa skolotāju klasē izvēlas kādu apceļamo uz kura izspēle nejauku attieksmi pārējās klases disciplinēšanai. Tā ir visai izplatīta prakse un bērnu var novest pie ļoti bīstamas robežas. Tai skolā ir nopietnas problēmas. Pirmkārt ,ar skolotājiem.

 4. Nelaimigs berns.Zel,ka vinu apcel.Pedagogiem un psihologiem kaut arkartigi radikalu vajag darit lietas laba.Tadi gadijumi Latvija nav retums.

 5. neviens tevi neaizstāvēs , kā tikai tu pats. Pašam nācas jau no 1. klases kulakus vicināt. Tas ko te gudri cilvēki pirž laikam nekad nav gājuši skolā vai to ir aizmirsuši. Bērni ir nežēlīgi savā starpā. Ja ļausi sev kāpt uz galvas to darīs biežāk un biežāk. Un izsaukt mammu uz skolu lai aprunājas – vai nu būs labāk, vai nu tieši sliktāk. Citreiz apkārtejie bērni vel vairāk iekausta, iebiedē par to kad mamma atnāca uz skolu.

 6. Skolotāja ir tik NEAPTĒSTA, ka netiek galā pat ar 1.klasi?
  Ja 1.klasē 9 skolēni sistemātiski ņirgājas un apsaukā 1, tad skolotāja ir bijusi par TRULU, lai to pamanītu?
  Kur vēl tālāk!
  Bet par mazām algām tāda NIECĪBA gaudo no rīta līdz vakaram…
  Šai NIECĪBAI par savu STULBUMU nebija kauns no CITU klašu ( no 2.-12.klasei!) kolēģiem?
  Redz NIECĪBA centās savu STULBUMU un NESPĒJU būt par PROFESIONĀLU (!!!) skolotāju, jo acīmredzami NETIEK galā (nemīl bērnus!) ar 7 – 8 gadus maziem bērniem! Bet redz izsauca pašvaldības policiju …
  Skolā ir PSIHOLOGS! Ja skolotāja ir par STULBU, tad jāaicina psihologs uz 1.klasi(!!!), kas PALĪDZĒS atrisināt radušos KONFLIKTU starp skolotāju un MAZAJIEM bērniem (7 un 8 gadi)…
  Te taču skaidri redzams, ka skolotājai 1.klasē NAV autoritāte bērnu vidū, par ko liecina arī šis KONFLIKTS…Knapi iesācies mācību gads (1.septembrī sākās), bet jau 12.oktobrī jau KONFLIKTS klasē, kas izgājis NO RĀMJIEM …
  …..
  Darba jautājumā biju vienā CITĀ latviešu un vienā krievu vidusskolā … Tur visi skolotāji kā viens- ar kuriem runāju – teica, ka šī 1.klases skolotāja LIELAS KĻŪDAS dēļ nonākusi skolā, kur NAV viņas vieta …
  Parasti PUSAUDŽU vecumā – no 5. – 9.klasei rodas konflikti savā starpā, bet lai tas būtu 1.klasē, tas liecinot tikai un vienīgi par skolotājas NEPIEMĒROTĪBU skolotāja darbam…

  • Briesmīgs ir pats fakts, bet vēl briesmīgāki komentāri.
   Ļaudis atjēdzieties! Tas ir pirmklasnieks, kurš pirmo mēnesi ir pabijis skolā. Tas ir ģimenes spogulis, no kuras viņš nāk! Viņam nav iemācīta ne cieņa, ne uzvedības normas. Viņš nerespektē pat policiju! Ja mēs tik dedzīgi aizstāvam šo psihiski nelīdzsvaroto gadījumu 7-gadniekam, ko mēs ceram no viņa sagaidīt vēlāk????!!!!!!

   • Ģimenes spogulis, ģimenes spogulis. No šī mazā raksteļa maz arī var saprast. Ceru, ka pēc šī notikuma tai skolā paviesosies kāda izglītības kvalitātes kontroles iestāde un noskaidros, kā tur bijis. Jo tomēr – tāda skolotāja ir pilnīgi nespējīga, kas pat ar 1klasnieku nespēj kontaktu rast.

    • No raksta tiešām nevar saprast, bet nevajag aizmirst, ka tie pārējie arī ir tikai pirmklasnieki (līdz ar to varat iedomāties, kāds tas konflikts bija). Tāpat kā nevajag aizmirst, ka tie bērni skolā iet tikai pirmo mēnesi, tātad tur par kādu ieilgušu konfliktu nevar runāt.
     Skolotāja, manuprāt, rīkojās pilnīgi pareizi: ne jau viņai bija jācīnās ar afekta stāvoklī esošu bērnu, kas draud visus nogalināt. Par sava bērna psiholoģisko stabilitāti ir jārūpējas vecākiem nevis skolai. Un vecākiem arī ir jāpārrunā ar bērnu, kā viņam gāja skolā (un ja citi dara pāri, jāiet uz skolu un jārunā ar skolotāju). Protams, pēc šī gadījuma būtu jāuzaicina psihologs, lai ar klasi pārrunātu, kas un kā.
     Interesanti, cik daudzi (arī šajos komentāros) sevi identificēja ar mazo mežoni, automātiski pasludinot par vainīgajiem visus citus.

 7. visticamāk ka skolotāja vai klases biedri bernu noveda līdz soka stāvoklim un lai sevi attaisnot nu ir viss uzgrūsts bērnam. iesaku vecākiem mainīt skolu.esmu saskārusies ar šiem pedagogu meliem BROCĒNOS. un tiesā pierādīts ka prot melot bijusi BROCĒNU bārīņtiesas priesksēdētaja .

 8. Fotografēja droši vien izraēlietis, ja teksts lasāms no labās uz kreiso pusi.

 9. Centra sākumskola Atbildēt

  Māte droši vien juriste…

  • Ilgi domāji, lai šo savu stulbumu iebezdētu?
   Kāds sakars mātes vai tēva profesijai, ja skolotāja netiek(!!!) galā ar saviem pienākumiem?
   Pie tam par savu darbu saņem algu!
   Vecāki atved bērnu uz skolu, uz šo 1.klasi ar garantiju un naivām cerībām,
   ka viņi var mierīgi strādāt un maksāt nodokļus,
   lai ar savu kā vecāku maksātajiem nodokļiem uzturētu šo bērna skolu un skolotājai maksātu algu!

   • Skolotājiem nemaksā, lai risinātu ģimenes problēmas un pienākumos tas arī neietilpst. Var vienīgais aprunāties ar bērnu, kuram šajā gadījumā ir problēmas ar emociju savaldīšanu, vai arī ieteikt apmeklēt skolas psihologu, kas tādu iemeslu dēļ arī atrodas mācību iestādēs. Skolotāju pienākums ir palīdzēt apgūt mācību vielu un palīdzēt mācību procesā. Sākumpunkts šādām problēmām visticamākais ir ģimenē un šajā gadījumā klasesbiedru apsaukāšanās arī izsauca šādu bērna reakciju.

    P.S. Pat pēc “paceltajām” skolotāju algām, skolotāja darbs nav nekāds rožu lauks un uz zelta kaudzēm viņi nesēž, neuztraucies.

   • zini, kundziņ? arī skolotāji maksā nodokļus. un tavi nodokļi NAV ŽĒLASTĪBAS DĀVANA, bet SAMAKSA skolotājam par tava bērna izglītošanu. NEVIENAM SKOLOTĀJAM NAV PIENĀKUMS pamest savu darbu klasē ar skolēniem, lai SĀKTU NODARBOTIES AR VIENU NEAUDZINĀTU bērnu, kurš 7 gadu vecumā nav ģimenē iemācīts savaldīt savas rokas un kājas. Priekš tam domāts atbalsta personāls un policija. SKOLOTĀJAM MAKSĀ ALGU PAR STUNDU PASNIEGŠANU, PAR KLASES AUDZINĀŠANU, nevis par skolēnu pāraudzināšanu. Tā kā domā, ko runā.

 10. Varbūt jāsāk ar bērniem, kas apsaukājās un abižo citus. Zinu bērnu, kuru apsaukāja un arī viņš sāka uzvesties agresīvi. Un viņu uzreiz uzskata par sliktu, un pārejie paliek nabaga abižotie bērni. Bet ciešs visvairāk tas, kuru apsaukā. Varbūt ğimenēs jāmāca, ka jāciena visi cilvēki, lai kādibtie būtu.

 11. Neatzīstu nekādu vardarbību ,sevišķi skolās ,taču mans mazdēls 2.klase tikko bija iesitis savam klases biedram ,kurš viņu bija apsaukājis ,tēva tas ir mana dēla reakcija bija vienkārša ,pareizi darīji ,otreiz neapsaukās. Te jau nav nekāda izklāsta ,ja zēns ir varmāka ,kurš citus aizskar un piekauj ,tad lielākais nosodījums ,bet ja mazais nīkulis kuru visi aizskar tad”cepuri nost” tikai tā var sevi pasargāt. Tāpat, teorētiski jau ir jāstāsta skolotājam ,tad iesaistās sociālais darbinieks un psihologs un lieta tiek atrisināta. Taču tas ir teorētiski ,praktiski raksta iesniegumus ,tad saskaņo atļaujas ar bērnu runāt ,tad vēl tie darbinieki strādā uz pusslodzēm un skolās ir divas diena pa trim stundām un jēgas maz.Es to lietu labi pārzinu ,tagad esmu pensionēts skolotājs ,taču saskāros ar tādām lietām strādājot ,manā klasē meitene nāk uz skolu piekauta ,viņa neko nestāsta ,bet klases biedri izstāsta ,mājās sit. Rakstu iesniegumu skolas soc. darbiniekam ,soc .darbinieks strādā uz puslodzi ,viņa atbild zvanīju uz māju ,neviens neatbild un vis. Vēl padomju laikos manā klasē arī sit vienu vārgo ,uzzināju ,paņēmu tos sitējus ,iedevu pa purnu un pateicu ,ja vēl viena ziņa ienāks ,nodošu milicijai un būsiet specskolā ,gāja apkārt ar līkumu tam vārgulim. Tagad vecāki sūdzētos ka es piekāvis bērnus un mani atlaistu ,bet to nīkuli turpinātu sist.

 12. Debīli bērni

 13. Es arī domāju, ka ar šādu bērniņu ir jaapietas īpaši sauszīgi un nevajag pirms laika viņu norakstīt! Tas ir jārisina ar visu ģimeni kopā, ja tikai vecākiem pietiks saprašanas, ka kaut kas steidzami ir jādara lietas labā un ne jau ar dūrēm un siksnu!!! Tas izklausās pēc palīdzības sauciena un mīlestības trūkuma!!!

 14. to neviens nezin,kas sleepjaas aiz ssii visa(vardarbíba ģimenē ir viens no raadiitaajiem,kas manupraat var izraisiit šādu uzvedību, un visi zin to,kādi ir bērni skolas vecumā)Bērni var būt ļoti nežēlīgi,un ja visi viņu apceļ tad kā viņam aizstāvēties.Tagad jau ir redzams,ka viņu pataisa par vājprātīgo un neviens netic,tad kā savādak reaģēt un parādīt to,ka dara pāri.Iespējams tā meitenei kurai draudēs ar šķērēm ir pret viņu izturējusies aizvainojoši …

  • Es arī domāju, ka aršādu bērniņu ir jaapietas īpaši sauszīgi un nevajag pirms laika viņu norakstīt! Tas ir jārisina ar visu ģimeni kopā, ja tikai vecākiem pietiks saprašanas, ka kaut kas steidzami ir jādara lietas labā un ne jau ar dūrēm un siksnu!!! Tas izklausās pēc palīdzības sauciena un mīlestības trūkuma!!!

   • …Jā, un klasē jāsastaāda grafiks, kuriem skolēniem jāļaujas tikt iekaustītiem, kad šīm uznāks kārtējā dusmu lēkme …

  • un var būt viņam ir vajadzīga speciāla skola.

 15. No tādiem bērniem arī izaug slepkavas un teroristi.

  • Jāsaprot ka klases biedri mēģina izvēlēties vājākos vai klusākos lai par viņiem pasmietos vai paņirgātos-nevajag vienu bērnu vainot uzreiz.Jāiedziļinās situācijā.Bērnu ņirgāšanās par kādu no klases biedriem tā ir liela problēma-ja tā tad labāk es mācu bērnu lai vienreiz iedod pa degunu nekā cieš pazemojumus gadiem ilgi.Tas ka 1.klasē vel bērnam nav daudz kas noformējies ,un viņš daudz ko nezin kā reaģēt.Ja bērns nav galēji izlaists un tie ir klases pazemojumi(naivi nevajag domāt ka visi mazie ir enģelīši) tad vainīgi ir arī audzinātāja,un stulbi izsaukt policiju nemēģinot nokārtot nesaskaņas izsaucot kādu no vecākiem. WTF?

  • Tā nu gan nav taisnība.

  • No taa puikinas,kas viens centaas sevi aizstaaveet?

 16. Neprofesionāli pedagogi, nav intreses par savu darbu nemāk, bet vēl vairāk negrib strādāt intresē tikai alga,bērns ir tikai bērns skolotājai ir jāmāk sarunāt,jo pie vainas ir pieaugušais,kāpēc bērns ir kļuvis nevaldāms,agrāk skolotājas gāja uz mājām skatījās kas tur notiek,tagad policija un ātrāk diognoze un ātrāk no klases ārā…

 17. Neprofesionāli pedagogi, nav intreses par savu darbu nemāk, bet vēl vairāk negrib strādāt intresē tikai alga,bērns ir tikai bērns skolotājai ir jāmāk sarunāt,jo pie vainas ir pieaugušais,kāpēc bērns ir kļuvis nevaldāms,agrāk skolotājas gāja uz mājām skatījās kas tur notiek,tagad policija un ātrāk diognoze un ātrāk no klases ārā…

 18. perkiet aifonus un laujiet blenzt youtubi

 19. vētra ūdens glāzē, puikas ir kāvušies visos laikos pie visām ideologijām un visos vecumos.

 20. Neviens jau nezin, varbūt tie”labi audzinatie” vienaudži ar savu ņirgāšanos un pazemošanu bērnu noveda līdz tik izmisīgai un destruktīvai rīcībai! Iespējams, tas bija kā palīgā sauciens.

 21. Viens no iemesliem var būt tas,ka pirmklasniekam ir kāda psihoneiroroģiska saslimšna.Ar šādām diagnozēm bērnus ārstēja un skoloja Skrundas internātskolā,kas tiek slēgta un daļa slimo bērnu tiks ,,integrēti,, normālās skolās,bet tukšās skolas ēku apsaimniekošanai tiks meklēts kārtējais t.s. ,,investors,,.Strādājot ar šādiem skolniekiem nervi netur pašiem skolotājiem,kam pašiem arī nepieciešama ārstēšanās vai skolotāja darba pamešana psihiskās pārslodzes dēļ.Bezdarbs,alkoholisms,pašnāvības,nabadzība, ar E vielām piesātinātā pārtika ir viens no cēloņiem kas veicina šādu bērnu esamību.

 22. sātans iemājojis mazajā cilvēciņā un tagad izpaužas.

 23. Ja mani apsaukātu es arī uzreiz sadotu!! Es te redzu,ka bērns nevēlas tikt pazemots.

 24. Sociālisma eksperiments, neskatoties uz drausmīgajiem rezultātiem, neko nav iemācījis. Dedzīgi, tiek ieviestas ja ne vēl ārprātīgākas idejas, kam pakļauta cilvēku dzīve, bērnu nākotne, valstu un Eiropas nākotne. Truli, nedomājoši ierēdņi pēc slimu cilvēku ieteikumiem izdod likumus un regulē miljonu dzīvi.

 25. Tur jau vecaku vaina. Gan jau majas ir vardaebiiba.

 26. Hei!!! Pirmie “augļi” akcijai “Noliec siksnu…” jee!!! Būs veel traģiskāk… 🙁

 27. Par daudz būs “sasēdējies ” uz AI PODA. Tas tagad ir galvenais audzinātājs un pamācītājs. Un par šo audzinātāju parūpējas advancētie vecāki.

 28. Tieši tāpēc klasēs vajag kameras salikt. Viena pagale nedeg.

  • Vēl derētu katrā gaitenī vai rekreācijas telpā pa vienam policistam. Drošības pēc.

   • Vēlams bruņotu ar asaru gāzi, steku un pistoli. Lai var vismaz pats sevi aizstāvēt.
    ps. Nekad nestrādātu par skolotāju, nesaprotu, kā viņi par mazo algu vēl turas. Psihiski slimie, izlaistie, vienkārši neaudzinātie, ar mācīšanās grūtībām un vispār neapmācāmie skolēni… Un viņu tieši tādi pašie vecāki! Un skolotājs, redz, ir tas, kam šie debīlie, izlaistie, psihiski slimie ir jāmāca, jāaudzina,jāintegrē…

 29. Īsts čorts.

 30. Viss ir audzināšanas sekas.Sākas ar nevainīgu ālēšanos sabiedriskā transporta pīkstinot nepārtraukti izbrauktu biļeti un “māte”tupi smaida un neko neaizrāda izskatās,ka tieši otrādi ļauj to darīt speciāli.Uz aizrādījumu,sāk gvelzt bērna klātbūtne aizskarošus komentārus citiem.Kas no šāda cilvēkbērna izaugs?

Draugiem Facebook Twitter Google+