×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
6. jūnijs, 2017
Drukāt

Pirmklasnieks no Latvijas gūst panākumus pasaules šaha čempionātā (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pašvaldību vēlēšanu norise pagājušās nedēļas nogalē ir aizēnojusi kādu ne mazsvarīgāku notikumu. Jauniešu pasaules čempionātā šahā, teicamu sniegumu demonstrēja Latvijas pārstāvis Miķelis Vingris. Šis notikums ir īpašs tāpēc, ka Miķelim ir vien 8 gadi un viņš pabeidzis pirmo klasi. Pirmdien vakarā jaunais šahists atgriezās Rīgā, vēstīja “LNT Ziņas”.

Pie Vērmanes dārza estrādes, kur ikdienā pulcējās šaha spēles entuziasti, “LNT Ziņas” sagaida rīdzinieks Jānis ar savu dēlu – pirmklasnieku Miķeli, kurš pagājušās nedēļas nogalē pasaules čempionātā šaha ātrspēlē 170 dalībnieku konkurencē izcīnīja trešo vietu. Miķelis ir ļoti pieticīgs un sasniegumu uztver bez īpaša patosa.

Miķeļa tētis atzīst, ka jau labu laiku nevar gūt uzvaru pār dēlu šaha spēlē, bet, kad tas izdodas, tad vairāk nejaušības pēc. Interese par šo spēli Miķelim esot radusies četru gadu vecuma.

Tētis zvanījis uz Rīgas šaha skolu, taču saņēmis atbildi, ka pieci gadi esot par maz, tikai pēc tam, kad ar dēlu ieradušies un Miķelis savu prasmi nodemonstrējis klātienē, viņš uzņemts šaha skolā, kur tagad viņa klases biedri ir par vairākiem gadiem vecāki.

Latvijas šaha skolai ir sena un tradīcijām bagāta vēsture, par to liecina daudzās godalgas un Lielmeistaru vārdi. Rīgas šaha skolas treneris Aivars Stašāns ir nedaudz pārsteigts par sava audzēkņa Miķeļa Vigra sasniegumiem pasaules čempionātā U-8 vecuma grupā, tomēr tas esot likumsakarīgi, nevis nejauši.

Miķelis ir arī Latvijas čempions un Rīgas skolu čempions, starp visa vecuma šahistiem viņš ir 286 Latvijas šaha federācijas reitingā, tāpēc trešā vieta pasaules čempionātā ir tikai kārtējais solis ceļā uz viņa mērķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Arī spēlēju šahu Atbildēt

  Visu CIEŅU 8-gadīgā šahista Miķeļa tēvam Jānim Vingrim!
  Paskat, puika no 4 gadiem spēlē šahu, jo redzēja kā tēvs un citi spēlē šahu …Vērmanes dārzā…
  Atliek novēlēt, lai KATRA bērnam būtu tik LABS tētis, kas 1.pamana bērna talantus …
  krievijas TV ir BĒRNU talantu raidījums “Lučše vsej”, tad tur 4-gadīgs puika TV tiešraidē spēlēja kā līdzīgs ar līdzīgu ar STARPTAUTISKAJIEM lielmeistariem, kas arī bija šokā par zēna spēkām …

 2. Paties’ – laba ziņa!
  Sveicu Miķeli!
  Paldies Jānim Vingrim!
  Pareizajai Miķeļmamučai atdevās!
  Latvija lepojas!

Draugiem Facebook Twitter Google+